30. mai 2022

KUTSE: Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti paviljoni 5 parima töö avalikud esitlused

Eesti paviljon Veneestia Arhitektuuribiennaalil 2021; foto Samuele Cherubini

Eesti Arhitektuurikeskus kutsub 9. juunil kell 15:00 Krulli kvartalisse (Volta 1b, vt kaarti) Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti paviljoni 5 parima töö esitlusele. Teise vooru pääsesid tööd märgusõnadega: Triiv, Kamuflaaž, Inimene on oluline; väike on ilus, Convincing Architecture ja Kodupeatus.

9. juunil toimuvas võistluse viimases voorus esitlevad kõik autorid oma töid 9 minuti jooksul, millele järgneb küsimustevoor žürii poolt.

Žüriisse kuuluvad Eesti näituse komissar ja Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg, arhitekt Raul Kalvo, 2021. aasta Eesti väljapaneku kaaskuraator Jiri Tintera, Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk-Siska, Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari, kunstiteadlane ja kuraator Maria Arusoo ning arhitektuuriteadlane Andres Kurg.

Pärast esitlusi, kell 17:30 avatakse Tallinna Arhitektuuribiennaal 2019 ehitatud auhinnatud installatsioon „Steampunk“, mis on leidnud endale uue kodu Krulli kvartalis. Kell 18:00 avab Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakond Pop-up näituse “REKrulli: rekonstrueerides ruumikultuuri”, mis on Uus Euroopa Bauhaus’i festivali satelliitüritus ja on avatud kuni 12. juunini. Õhtul toimub ühtlasi ka Puitarhitektuuri kompetentsikeskuse PAKK esmatutvustus.

Ajakava:
15:00 Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti paviljoni viie parima töö ettekanded
17:30 Tallinna Arhitektuuribiennaal 2019 installatsiooni „Steampunk“ avamine Krulli kvartalis
18.00 EKA puitarhitektuuri kompetentsikeskuse PAKK tutvustus, räägivad teadurid ja külalised.
18.30 EKA arhitektuuriteaduskonna tudengid tutvustavad kortermajade visioone ja REKrulli superstuudio tulemusi.


Palun anna oma tulekust märku 
siin.

Lisainfo
Anna Lindpere
Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti paviljoni produtsent
Anna.lindpere@arhitektuurikeskus.ee
56463229