29. apr. 2021

MENTORKLUBI: arhitektuuri ja disaini kogemuslood Soomest

Kodukas_soome

Maikuine Eesti Arhitektuurikeskuse mentorklubi keskendub Soomele kui ühele võimalikule ekspordiiturule. Muutunud majanduslikus olukorras soovitavad Soome teadlased sealsetel ettevõtetel teha senisest suuremat koostööd geograafiliselt lähedal asuvate partneritega. Sellest nõuandest võiksid kasu lõigata ka Eesti ettevõtted, mis võiksid maandada oma majanduslikke riske otsides koostöövõimalusi suure potentsiaaliga Soome turul. Kuidas ja kust aga alustada?

Oma kogemusi Soome turul tegutsemisest jagavad veebis toimuvas mentorklubis Mihkel Urmet (Tempt Arhitektid) ning Irene Surva-Lehtonen (EASi Soome ekspordinõunik). Lisaks arhitektuurile räägime disaini ja sisearhitektuuri valdkonna kogemustest Soomes.

Mentorklubis arutleme teemadel:

  • Kuidas eesti arhitektuuri ja disaini Soomes vastu võetakse?
  • Millistele tugevustele Soome turul rõhuda?
  • Kuidas luua toimiv kontaktvõrgustik?
  • Milliseid karisid vältida?

AEG: 13.05 kell 16.30-18.00

KOHT: Zoom (link saadetakse registreerunud osalejatele)

Mentorklubis osalemine on tasuta, osalemiseks palun registreeri end SIIN hiljemalt 12.05 keskpäeval.

Osalemislingi saadame kõigile registreerunutele 13. mai hommikul.

PS! Juhul, kui sul on mentoritele küsimusi, võid need kirja panna juba registreerimisel.

SÕNA SAAVAD:

Mihkel Urmet, kes on juba enam kui  20 aastat tegutsenud arhitektina spetsialiseerudes puitarhitektuurile. Mihklil on tugevalt seotud Eesti puitmajade tootjate ja Puitmaja Liiduga. Viimastel aastatel on Mihkel keskendunud modulaarsete lahenduste ja maapinnast kõrgemale tõstetud hoonete kontseptsioonide välja töötamise ja projekteerimisega.

Irene Surva-Lehtonen on elanud ja töötanud Soomes üle 20 aasta, neist viimased seitse EASis ekspordinõunikuna. Tema varasem töökogemus on seotud Soome ettevõtete ekspordi edendamisega, kuid  EAS nõunikuna jagab ta  oma oskusi ja teadmisi  Eesti ettevõtetega, aidates leida uusi koostööpartnereid ja kliente Soome turul. Irene on ka Soome-Eesti kaubanduskoja (SEKY) juhatuse liige.

Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatud mentorklubi modereerib Karin Kiviste, kes on arhitektuuri ja disaini valdkonnas töötanud kuus aastat.

Mentorklubi aitavad ellu viia Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond ja EASi toetatud Eesti Arhitektuurikeskuse projekt „Arhitektuuriekspordi tiigrihüpe vol 2“.