Wood Works

Foto: Kadri Laar

Wood Works on Eesti ja Iirimaa puitarhitektuuri fookusega koostööprojekt, mille raames korraldatavate töötubade tulemusel valmib rändnäitus, mida eksponeeritakse Eestis (Tallinnas), Iirimaal ja teistes välisriikides. Wood Works eesmärk on tutvustada puidu kasutamist tänapäevases arhitektuuris ning tuua esile uuenduslikke lahendusi puitarhitektuuris. Wood Works toetab teadmiste-kogemuste vahetamist Eesti ja Iirimaa arhitektide vahel ning aitab luua uusi koostöövõimalusi nii arhitektide, inseneride kui ka puidutootjatega.

Kuraatorvõistluse “Wood Works” võidutööks valiti Eesti-Iiri arhitektide loodud kontseptsioon “Mu maja pole puudest, mis kasvavad kodu taga metsas”. Meeskonda kuuluvad Helmi Marie Langsepp, Mari Möldre ja Aet Ader b210 arhitektuuribüroost ning John Walsh Iirimaal tegutsevast Alder Arhitects büroost. Projekti tulemusena valmib näitus, mis avatakse 2021. aastal Iirimaal Solstice Art keskuses.

Koostööpartnerid on Eesti Arhitektide Liit, Eesti Arhitektuurikeskus ja Iiri Arhitektuurifond.

“Wood Works”-i kaasrahastatakse „PuuExpo“ projekti nr EU52724 Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Foto: Aet Ader
Foto: Tõnu Tunnel