04. nov. 2020

Open House Worldwide festival kutsub virtuaalsele reisile ümber kogu maailma

Open House Worldwide

Open House Worldwide kuulutas välja ülemaailmset võrgustiku kokku toova festivali programmi, kus ka Open House Tallinnal on oma osa. Festival toimub veebis 48-tunnise otseülekandena 14. ja 15. novembril kuuelt kontinendilt ja enam kui 40 linnast. Festivalile on oodatud kaasa elama kõik, kellele pakub huvi linnaruum, arhitektuur, disain ning teiste riikide kultuurid.

Festival alustab 14. novembri UTC aja järgi südaööl. Eestis on kell siis 2 öösel. 48-tunnine festival algab Open House Worldwide koordinaator George Kafka tutvustusega, mida järgnevalt kahelt päevalt oodata. Kogu ülejäänud festival on jagatud kõikide osalevate linnade vahel tunnisteks osadeks ja eraldatud kuueks erinevaks teemablokiks. Open House Tallinn on osa teemagrupist pärand ja disain ning jõuab vaatajate ette 15. novembri varahommikul kell 5. 

Kogu festivali 48 tundi on jaotatud kuude erinevasse blokki: elupinnad, infrastruktuur ja liikuvus, kliimakriis, sotsiaalne elu linnades, avalik ruum, pärand ja disain. Open House Tallinn viib vaatajad läbi fotograafi ja arhitekti Sander van Heyden’i kaamerasilma ekskursioonile Tallinna Linnahalli, mis oli muuhulgas ka Hollywoodi linateose „Tenet“ võttepaik. Vaatajad saavad osa Tallinna Linnahalli suursugususest ja hoonega kaasas käivast ajaloost. 1980. aasta Olümpia mängudeks Eesti arhitektide Raine Karpi ja Riina Altmäe loodud hoone oli selle ajastu üks suurimaid kultuurikeskusi Nõukogude liidus ning on kahtlemata veel ka täna monumendiks Tallinna linnaruumis. 

Sander van Heyden’i ekskursioon Tallinna Linnahalli tõstatab küsimuse, kuidas taastada mondumendiks saanud hoone kunagine funktsionaalsus ning pärand, mis teeks Linnahallist taaskord Eesti kultuurielu südame.Sündmus on tasuta ning ette registreerimist ei vaja. Kogu programm on leitav Open House Worldwide veebist.