Meist

Eesti Arhitektuurikeskus (EAK) loodi 2008. aastal Arhitektuuri aasta lõpus Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Kunstiakadeemia poolt. EAK keskendub oma tegevuses Eesti tänapäevasele arhitektuurile ja selle tulevikule.

Meie missiooniks on kaasaegse Eesti arhitektuuri ja linnaehituse edendamine ning arendamine, arhitektuurialase teadlikkuse kasvatamine, arhitektuuriinfo kogumine, vahetamine, vahendamine ja levitamine Eestis ja välismaal.

Meie eesmärk on integreerida teadmine ja kompetents arhitektuurist ühiskonna teiste valdkondadega, aidates kaasa arhitektuuriga seotud valdkondade arengule ning uuendustele.

EAK sooviks on jõuda erineva publikuni tegutsedes nii üksikisiku, riiklikul, regionaalsel kui ka globaalsel tasandil. Arhitektuurikeskus kujundab Eesti arhitektuuri rahvusvahelist nägu korraldades Tallinna Arhitektuuribiennaali (TAB) ning Eesti ekspositsiooni Veneetsia arhitektuuribiennaalil (La Biennale di Venezia). Lisaks korraldab Eesti Arhitektuurikeskus arhitektuurituure, Open House Tallinnat, Linnafoorumeid, arhitektuurivõistluseid ja -näitusi, viib läbi Eesti arhitektuurisektori arengukoolitusi ning annab välja kaasaegset arhitektuuri tutvustavaid trükiseid.

EAK on koostööpartneriks teistele samalaadsetele keskustele maailmas, Tallinna linnale, erinevatele ministeeriumitele, omavalitsustele ning eraettevõtetele, kes tegelevad avaliku ruumi mõtestamise ja loomisega.

Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja on alates 2023. aasta maist Hannes Praks. Hannes Praks on sisearhitekt, materjalidisainer ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna endine juhataja ning professor. Ta lõpetas 2000. aastal Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri eriala, aastatel 2014-2019 töötas Praks Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna juhi ja professorina uuendades oluliselt õppekava, pöörates tähelepanu kestlikule disainile ja kontseptuaalse mõtlemise oskuse arendamisele.

Lisaks on Praks töötanud õppejõuna Palestiinas, vedades stuudiot, mille fookuses oli küsimus arhitekti rollist haavatumate ühiskonnakihtidega tegelemisel sealse pagulaslaagri näitel. Praks on juhtinud ka populaarset puitehituse suvekooli Soomaal, mille osalejateks olid maailma tipparhitektuurikoolide üliõpilased ja õppejõud. Viimase ettevõtmisena asutas Praks koos endiste EKA kolleegide ja tudengitega materjalidisaini- ja uurimistuudio kuidas.works, mille fookuses on mineraalsete jäätmete väärindamine.

Ruumide rent

EAK suur traforuum
EAK väike traforuum

Eesti Arhitektuurikeskuse suurepärase asukohaga ruumid (Kursi 3, Tallinn) sobivad nii seminaride, koolituste, tähtpäevade või muude ürituste korraldamiseks. Tallinna vanalinna serval 2014. aastal valminud ruumides on kaasaegsed tehnilised võimalused erinevat tüüpi ürituste läbi viimiseks. Parkimisvõimalus ning mitmed kohvikud ja restoranid asuvad kohe ruumide vahetus läheduses. Soovi korral aitame ka korraldada teie ürituse toitlustuse või kohvipausid kohapeal. Saame vastu tulla erisoovidele nii audio- ja videotehnika kui ka sündmuste jäädvustamise osas. Meie juures saab rentida nii Väikest (50 m²) kui Suurt Traforuumi (110m²)

KUIDAS MEIENI JÕUDA

Vaata lisaks

Meeskond

Hannes Praks
Juhataja

hannes.praks@arhitektuurikeskus.ee

+372 527 3626

Merike Krais
Finantsjuht

merike@arhitektuurikeskus.ee

+372 50 74 991

Rait Talvik
Teenuste- ja koolitusjuht

rait@arhitektuurikeskus.ee

 

Aleksander Zahharov
Assistent

aleksander.zahharov@arhitektuurikeskus.ee

+372 5648 6695

Maire Kuusksalu
Haldusjuht

maire@arhitektuurikeskus.ee

 

Mariann Drell
Materjali ringluse strateeg

mariann@arhitektuurikeskus.ee
+372 525 3777

Andrea Tamm
Kestliku arhitektuuri strateeg

andrea@arhitektuurikeskus.ee
+372 564 70479

Nõukogu

Nõukogu ja üldkoosolek Eesti Arhitektuurikeskuse nõukogu planeerib organisatsiooni tegevust, korraldab selle juhtimist ning teostab järelevalvet juhatuse tegevuse üle. Arhitektuurikeskuse nõukokku kuuluvad organisatsiooni liikmete ja koostööpartnerite määratud esindajad ning nõukogu koosolekud toimuvad iga kolme kuu tagant.

Eesti Arhitektuurikeskuse üldkoosolek on organisatsiooni kõige kõrgem organ, mille koosolek toimub vähemalt kord aastas.

 

Nõukogu liikmed

Andro Mänd, üldkoosoleku esindaja (Eesti Arhitektide Liit);
Sille Pihlak, üldkoosoleku esindaja (Eesti Kunstiakadeemia);
Peeter Pere, nõukogu esimees (Eesti Arhitektide Liidu juhatuse liige);
Kristjan Mitt, nõukogu liige;
Heldur Meerits, nõukogu liige;
Ivo Jaanisoo, nõukogu liige;
Ville Jehe, nõukogu liige;
Indrek Allmann, nõukogu liige.