Meist

Eesti Arhitektuurikeskus (EAK) loodi 2008. aastal Arhitektuuri aasta lõpus Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Kunstiakadeemia poolt. EAK keskendub oma tegevuses Eesti tänapäevasele arhitektuurile ja selle tulevikule. Meie missiooniks on kaasaaegse Eesti arhitektuuri ja linnaehituse edendamine ning arendamine, arhitektuurialase teadlikkuse kasvatamine, arhitektuuriinfo kogumine, vahetamine, vahendamine ja levitamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärk on integreerida teadmine ja kompetents arhitektuurist ühiskonna teiste valdkondadega, aidates kaasa arhitektuuriga seotud valdkondade arengule ning uuendustele.

 

EAK sooviks on jõuda erineva publikuni tegutsedes mitmetel tasanditel: üksikisiku, riiklikul, regionaalsel kui ka globaalsel tasandil. Arhitektuurikeskus kujundab Eesti arhitektuuri rahvusvahelist nägu korraldades Tallinna Arhitektuuribiennaali (TAB) ning produtseerib Eesti ekspositsiooni Veneetsia arhitektuuribiennaalil (Le Biennale di Venezia). Lisaks korraldab Eesti Arhitektuurikeskus Välkloenguid, Linnafoorumeid, arhitektuurivõistluseid- ja näituseid, viib läbi Eesti arhitektuurisektori arengukoolitusi ning annab välja head kaasaaegset arhitektuuri tutvustavaid trükiseid.

 

EAK on koostööpartneriks teistele samalaadsetele keskustele maailmas, Tallinna linnale, erinevatele ministeeriumitele, omavalitsustele ning eraettevõtetele, kes tegelevad avaliku ruumi mõtestamise ja loomisega.

 

Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja on arhitekt Raul Järg, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise eriala (2001), töötanud Torontos Parkin Architects’is (2005-2007), Rakveres linna peaarhitektina (2008-2012) ning asutanud arhitektuuribüroo Ühinenud Arhitektid.

Meeskond

Rait Talvik
Teenuste- ja koolitusjuht

rait@arhitektuurikeskus.ee
+372 56 495 530 

 

Ragne Soosalu 
Produtsent

ragne@arhitektuurikeskus.ee

+372 583 71 984

Maria Kristiin Peterson
Produtsent

maria@arhitektuurikeskus.ee
+372 523 1121

Anna Lindpere
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht (pikemal puhkusel)

anna.lindpere@arhitektuurikeskus.ee
+372 5646 3229

Egle Loor
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht 

egle@arhitektuurikeskus.ee
+372 56 906376

Karin Kiviste
Äri- ja partnerlussuhete juht

karin@arhitektuurikeskus.ee
+372 515 2746

Moonika Lipp
Sündmuste koordinaator

moonika@arhitektuurikeskus.ee
+372 566 10 760

Nõukogu

Nõukogu ja üldkoosolek Eesti Arhitektuurikeskuse nõukogu planeerib organisatsiooni tegevust, korraldab selle juhtimist ning teostab järelevalvet juhatuse tegevuse üle. Arhitektuurikeskuse nõukokku kuuluvad organisatsiooni liikmete ja koostööpartnerite määratud esindajad ning nõukogu koosolekud toimuvad iga kolme kuu tagant.

 

Eesti Arhitektuurikeskuse üldkoosolek on organisatsiooni kõige kõrgem organ, mille koosolek toimub vähemalt kord aastas.

 

Nõukogu liikmed

Katrin Koov, üldkoosoleku esindaja (Eesti Arhitektide Liit);
Epp Lankots, üldkoosoleku esindaja (Eesti Kunstiakadeemia);
Peeter Pere, nõukogu esimees (Eesti Arhitektide Liidu juhatuse liige);
Andres Alver, nõukogu liige (Eesti Kunstiakadeemia esindaja; professor, Arhitektuuriteaduskond);
Tarmo Piirmets, nõukogu liige (Eesti Sisearhitektide Liit)
Heldur Meerits, nõukogu liige (investor ja ettevõtja).