Meist

Eesti Arhitektuurikeskus (EAK) loodi 2008. aastal Arhitektuuri aasta lõpus Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Kunstiakadeemia poolt. EAK keskendub oma tegevuses Eesti tänapäevasele arhitektuurile ja selle tulevikule.

Meie missiooniks on kaasaegse Eesti arhitektuuri ja linnaehituse edendamine ning arendamine, arhitektuurialase teadlikkuse kasvatamine, arhitektuuriinfo kogumine, vahetamine, vahendamine ja levitamine Eestis ja välismaal.

Meie eesmärk on integreerida teadmine ja kompetents arhitektuurist ühiskonna teiste valdkondadega, aidates kaasa arhitektuuriga seotud valdkondade arengule ning uuendustele.

EAK sooviks on jõuda erineva publikuni tegutsedes nii üksikisiku, riiklikul, regionaalsel kui ka globaalsel tasandil. Arhitektuurikeskus kujundab Eesti arhitektuuri rahvusvahelist nägu korraldades Tallinna Arhitektuuribiennaali (TAB) ning Eesti ekspositsiooni Veneetsia arhitektuuribiennaalil (La Biennale di Venezia). Lisaks korraldab Eesti Arhitektuurikeskus arhitektuurituure, Open House Tallinnat, Linnafoorumeid, arhitektuurivõistluseid ja -näitusi, viib läbi Eesti arhitektuurisektori arengukoolitusi ning annab välja kaasaegset arhitektuuri tutvustavaid trükiseid.

EAK on koostööpartneriks teistele samalaadsetele keskustele maailmas, Tallinna linnale, erinevatele ministeeriumitele, omavalitsustele ning eraettevõtetele, kes tegelevad avaliku ruumi mõtestamise ja loomisega.

Ruumide rent

EAK suur traforuum
EAK väike traforuum

Eesti Arhitektuurikeskuse suurepärase asukohaga ruumid (Põhja pst 27a, Tallinn) sobivad nii seminaride, koolituste, tähtpäevade või muude ürituste korraldamiseks. Tallinna vanalinna serval 2014. aastal valminud ruumides on kaasaegsed tehnilised võimalused erinevat tüüpi ürituste läbi viimiseks. Parkimisvõimalus ning mitmed kohvikud ja restoranid asuvad kohe ruumide vahetus läheduses. Soovi korral aitame ka korraldada teie ürituse toitlustuse või kohvipausid kohapeal. Saame vastu tulla erisoovidele nii audio- ja videotehnika kui ka sündmuste jäädvustamise osas.

KUIDAS MEIENI JÕUDA

Vaata lisaks

Meeskond

Rait Talvik
Teenuste- ja koolitusjuht

rait@arhitektuurikeskus.ee
+372 56 495 530 

 

Anu Lill
Produtsent

anu.lill@arhitektuurikeskus.ee

Kevin Loigu
Kommunikatsioonispetsialist

kevin@arhitektuurikeskus.ee
+372 52 32 627

Aleksander Zahharov
Assistent

aleksander.zahharov@arhitektuurikeskus.ee

Liis Lehesalu
Projektijuht

liis@arhitektuurikeskus.ee
+372 5691 3144

Eve Arpo
Produtsent

eve@arhitektuurikeskus.ee

Nõukogu

Nõukogu ja üldkoosolek Eesti Arhitektuurikeskuse nõukogu planeerib organisatsiooni tegevust, korraldab selle juhtimist ning teostab järelevalvet juhatuse tegevuse üle. Arhitektuurikeskuse nõukokku kuuluvad organisatsiooni liikmete ja koostööpartnerite määratud esindajad ning nõukogu koosolekud toimuvad iga kolme kuu tagant.

Eesti Arhitektuurikeskuse üldkoosolek on organisatsiooni kõige kõrgem organ, mille koosolek toimub vähemalt kord aastas.

Nõukogu liikmed

Andro Mänd, üldkoosoleku esindaja (Eesti Arhitektide Liit);
Siim Tuksam, üldkoosoleku esindaja (Eesti Kunstiakadeemia);
Peeter Pere, nõukogu esimees (Eesti Arhitektide Liidu juhatuse liige);
Andres Alver, nõukogu liige (Eesti Kunstiakadeemia esindaja; professor, Arhitektuuriteaduskond);
Tarmo Piirmets, nõukogu liige (Eesti Sisearhitektide Liit)
Heldur Meerits, nõukogu liige (investor ja ettevõtja).