Biennale Pavillions Online

Screenshot 2021-05-13 at 14.07.20

Biennalepavilions.com viib virtuaalselt  Veneetsia arhitektuuribiennaalile

Eesti paviljoni eestvedamisel käivitati Veneetsia arhitektuuribiennaalil osalevate riikide ühine digiplatvorm Biennale Pavilions Online (www.biennalepavilions.com), mis annab ülevaate arhitektuurimaailma kõige olulisematest teemadest, koondab infot rahvuspaviljonide näituste kohta ja kus saab osa live-sündmustest ja vestlustest.

Hashim Sarkise kureeritud ja algselt aasta eest toimuma pidanud Veneetsia arhitektuuribiennaal teemal „Kuidas me koos elama hakkame?“ („How will we live together?“) avatakse 22. mail.

Biennalepavilions.com eesmärk suurendada biennaalist osasaajate arvu ja tõsta rahvuspaviljonide ekspositsioonide väärtust ning nähtavust. Idee sai alguse Veneetsia biennaalil osalevate riikide ühistest kohtumistest, mis innustas looma ühist virtuaalkanalit kõige aktuaalsemale arhitektuuridiskussioonile. Loodud platvormi kaudu saavad rahvuspaviljonide näitustest ja sündmustest osa ka need, kes Itaaliasse sõita ei saa või vastupidi innustab see taas avanevas maailmas võtma ette reisi, et saada osa sellest suurepärasest arhitektuuri manifestist.

Idee algatajateks olid lisaks Eestile Šveits (Šveitsi kunstinõukogu Pro Helvetia), Leedu (Rupert), Suurbritannia (Briti Nõukogu), Soome (Archinfo) ja Luksemburgi Suurhertsogiriik (Luxembourg Center for Architecture). Nüüdseks on algatusega liitunud kokku 19 riiki – lisaks ülalmainitutele ka USA, Kuveit, Dominikaani Vabariik, Austria, Poola, Kanada, Singapur, Grenada, Prantsusmaa, Läti, Põhjamaade paviljon, Madalmaad, Türgi. Ettevõtmises osalevate riikide arv kasvab biennaali toimumise ajal tõenäoliselt veelgi.

Üleilmse pandeemia tõttu toimub tänavune Veneetsia arhitektuuribiennaal hübriidsündmusena. Muutunud olukord on julgustanud mitmete osalevate riikide paviljone kaasama publikut senisest erinevatel viisidel. Nii viib suur hulk osalevatest riikidest avamisnädalal 2021. aasta mais läbi online-avamisi või hübriidsündmusi ning jätkab suvel ja sügisel arutelude, seminaride jm ürituste korraldamist internetis. Biennalepavilions.com koondab kõik ettevõtmises osalevate rahvuspaviljonide veebisündmused ühtsele veebilehele, mis küll ei asenda füüsilisel kujul toimuvat põhisündmust, kuid suurendab selle mõjukust.

Vaata digiplatvormi lähemalt