RAK II kohvihommikud
Kohvihommik “Ehitusjäätmed”
15.november 2024, 10:00-12:00
📍Kultuurikatla Traforuum, Kursi 3
Kohvihommikul arutletakse ehitusjäätmete korduskasutuse potentsiaali üle Eestis. Eksperidena on laua taga Görel Gauding Kliimaministeeriumist ning Elina Lumiste ja Britta Retel Sorainenist. Arutame, miks ja millised jäätmed tekivad ehitus- ja lammutusplatsidel, milliseid lahendusi võiks seadusandlikult pakkuda ehitustoodete määrus ning milliseid lahendusi toob uus jäätmereform, mis jõustub järgmisel aastal.Kohvihommik on vabas formaadis kitsamal teemal vestlusring, kus kutsume osalisi üles ekspertidega elavat diskussiooni arendama.
EKSPERDID:
Görel Grauding
Kliimaministeerium, keskkonnakorralduse peaspetsialist
Görel Grauding tegeleb metallijäätmete, puidujäätmete ning ehitus- ja lammutusjäätmetega seotud küsimused ning jäätmelubade, registreeringute ja jäätmearuannetega seotud teemade koordineerimisega. Ehitus- ja lammutusjäätmetest, jäätmekäitlusseadusest.
ehitusleht.ee/rohepooret-ehituses-peaksid-ministeeriumi-hinnangul-hakkama-vedama-ehitusettevotted-riigil-konkreetset-tegevuskava-hetkel-veel-pole/
Elina Lumiste & Britta Retel
Sorainen, kinnisvara- ja ehitusõiguse osakond
Britta Retel ja Elina Lumiste tegelevad Soraineni kinnisvara- ja ehitusõiguse sektoris peamiselt keskkonna-, planeerimis- ja ehitusõigusega ning ESG valdkonna teemadega.
sorainen.com/et/sector/kinnisvara-ja-ehitus/ehitus/
Kohvihommik TAB 2024 installatsiooni “No Time To Waste” elluviimise kogemuslugu
06.detsember 2024, 10:00-12:00
📍Kultuurikatla Traforuum, Kursi 3
- Ruuben Rekkor, Gregor Jürna (No Time To Waste projektijuhid ja ehitajad)
- Indrek Peil (arhitekt, KAVAVA)
- Ann Kristiin Entson (arhitekt, TLPA Ruumiloome osakond)
RAK II kohvihommik keskendub ringse ehituse praktilisele kogemusloole. Arutelu keskmes on 2024. aasta sügisel Balti Jaamas valminud paviljon “No Time To Waste”, mille lõid TABi ja Tallinna linnaga koostöös Elisabeth Terrisse de Botton ning Matthieu Brasebin. Teisest toormest kavandatud paviljon võitis üle 80 kavandi konkurentsis, pakkudes ressursisäästlikke ja adaptiivseid lahendusi avaliku varjualuse loomiseks ning püstitas oma olemuses uue viisi avaliku ruumi tellimiseks.
Projekti elluviimine hõlmas mitmeid põnevaid väljakutseid: teadmata päritolu materjalidest projekteerimist, materjalide hankimist nii maalt kui linnast, ehitusprojekti koostamist ning inseneriarvutuste teostamist. Kohvihommikul jagavad kogemusi ja räägivad arhitekti muutuvast rollist paviljoni projektijuhid ja ehitajad Gregor Jürna ja Ruuben Rekkor. Lisaks annavad lühikese sissejuhatuse žüriitöösse ja võidutöö valikuni jõudmisest žüriiliikmed Indrek Peil (arhitekt, KAVAKAVA) ja Ann Kristiin Entson (arhitekt, Tallinna Linnaplaneerimisameti Ruumiloome osakond).