Georg Ots SPA Hotel

Arhitekt

KOKO Architects

Rahvusvaheline kutsutud võistlus

2002, 1. koht

Tunnustus

Parim ühiskondlik interjöör 2004 (Eesti Sisearhitektide Liit)
100 parimat uut hotelli 2005 (turismiajakiri Condé Nast Traveler)
10 parimat hotelli 2006 (Gayot)
Kuressaare aasta ehitis 2004 (Kuressaare linnavalitsus)
Eesti parim turismiobjekt 2004 (Eesti Turismiettevõtete Liit)

Asukoht

8000m2

Pindala

Valminud 2004

Ehitusjärk

Norbert OÜ

Klient

Kaido Haagen

Tüpoloogia

Teenindus, Sisearhitektuur

Sildid

Tervishoid, Hotell, Spa

2000. aastate alguses sai populaarseks endiste sanatooriumide ümbernimetamine spaadeks, kuigi muutused olid esiti pigem formaalsed kui sisulised. Hotelliäri visionäär Tarmo Sumberg leidis, et aeg on küps osutamaks spaateenuseid ka tervetele inimestele, kes soovivad taastada füüsilist ja vaimset toonust pärast väsitavat töönädalat.

Hotelli nimetamine tuntud laulja Georg Otsa järgi kõnetab nostalgiliselt nii inimesi kodumaalt, Soomest kui ka Venemaalt, kus ta Nõukogude ajal erakordselt populaarse artistina kontsertidega  suurimates ooperimajades esines. Hotelli on suunatud paaridele ja peredele ning grupikülastused ei ole lubatud, kuna see rikuks atmosfääri. Seda põhimõtet on kiivalt hoitud, mistõttu külastab hotelli tänuväärselt palju püsikliente. Georg Ots Spa hotell avati Eesti Euroopa Liitu astumise päeval, 1. mail 2004. Kõrvalkrundile on hiljem ehitatud GOSPA residentsid: suurte terrasside ja merevaatega suvituskorterid, kus on rohkelt ruumi omaette olemiseks ja mille asukatel on võimalus kasutada hotelli teenuseid.

Georg Ots Spa hotelli kui esimese kohaliku wellness spa vormiline lahendus on rajatud eelkõige seest välja, lähtudes sellest, kuidas külastaja võiks end hoones tunda. Esmalt on hoone jagatud kaheks suunatud vaatega hotellitubade tiivaks, kus toast avaneb vaade kas keskaegsele ordulossile või merelahele. Spaa asub eraldi hoonetiivas, et vältida müra ja basseininiiskuse levimist kogu hoones, samuti on ujula maht ja välibassein vaadeldav hotellitubadest. Spaa jaguneb all vee- ja saunakeskuseks ning teisel korrusel asub vaikne hoolitsuse ala. Hoone tiibu ühendab retseptsiooniala hubaste istmete ja kaminaga. Hotelli teenindav logistika on peidetud, et külastajate alal valitseks rahustav ja ajatu atmosfäär.

Hoone eksterjöör vormub hoone funktsionaalsete tiibade ja vaadete põhjal, viimistlus on rajatud pikka hooldusvabadust silmas pidades. Kasutatud on pigmenteeritud betooni ja Corten-plekki, mis arvestab Eesti niiske ja tuulise mereäärse kliima ning talvekülmadega.

Sisearhitektuurse lahenduse põhiidee oli eestimaise, täpsemalt saaremaise tunde jagamine. See väljendub hoteelitubade ning muude ruumide viimistlusmaterjalides, toonides ja detailides. Stiliseeritud etnograafiliste elementide ja meremotiivide kasutamisel on välditud kodukootud eklektilist muljet. Koridoride ja tubade vaibad on inspireeritud Saaremaa rahvariideseelikute triibulistest mustritest, voodipeatsid tubades on loodud korvipunumise tehnikas. Intiimset kontakti kohaliku eluga pakub hotelli seintel esitletav fotokollektsioon, mis on kogutud kokku Saaremaa inimeste isiklikest albumitest.