21. dets. 2022

Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti paviljoni meeskond ootab etenduskunstnikke residentuuri ja tudengeid praktikale

Eesti Arhitektuurikeskus pakub residentuuri ja praktika võimalust Veneetsia arhitektuuribiennaalil perioodiks mai-november 2023, mil on avatud Eestit esindav installatiivne lavastus “Kodupeatus”. Eesti paviljoni kuraatorid on b210 arhitektid Aet Ader, Arvi Anderson ja Mari Möldre. Koostöös Liisa Saaremäeli, Keithy Kuuspu (lavastajad), Kairi Mändla (stsenograaf) ja Markus Robamiga (helilooja), luuakse installatiivne lavastus Veneetsia korterisse, mis on ühtaegu nii elupaik kui ka lava.

Etenduskunstnikele suunatud residentuuri minimaalne kestus on üks kuu ning ruumihuvilistele üliõpilastele või vastlõpetanutele suunatud praktika minimaalne kestus on 61 päeva. Osalemishuvi esitamise tähtaeg on 15. jaanuar, millele järgnevad intervjuud loomingulise meeskonnaga 30.-31. jaanuaril.

Esita oma kandidatuur siin: https://forms.gle/esqwQyGK39yuyCxt5 

 

Resident
Ootame Veneetsiasse residente, kelle ülesanne on kanda näituse lavastuslikku osa, mis hõlmab endas ruumi aktiveerimist näituse lahtioleku ajal. Lavastuslikud elemendid on inspireeritud nii kodusest olmest kui ka teatraalsest lavaruumist ning põimitud kokku kestvuslikuks tervikuks, millest üks osa on ka näituseruumis päriselt elamine.

Tööaeg K-P kl 11-18:00 Veneetsias, mis jätab võimaluse ülejäänud ajal tutvuda linnaga ja arhitektuuribiennaaliga laiemalt. Ava- ja lõpunädalal võib töökoormus olla suurem.

Residentuurikandidaadilt ootame:

  • kogemust etenduskunstide vallas
  • võimekust kanda performatiivset rolli
  • valmisolekut suhelda näituse külastajatega
  • viibimist valitud perioodil Veneetsias
  • väga head inglise keele oskust kõnes, kasuks tuleb teiste keelte, eriti itaalia keele oskus

Omalt poolt pakume:

  • transporti Veneetsiasse ja tagasi
  • elukohta Veneetsias
  • töötasu 1200 EUR/kuu neto

Ettevalmistus: Lavastust ja rolli tutvustav periood koos lavastajatega aprilli lõpus Tallinnas.

 

Praktikant
Pakume tööd korraga kahele praktikandile, kelle ülesanne on valvata ja tutvustada Eesti näitust, kanda etendaja kõrval lihtsamat performatiivset rolli, hoida paviljoni töökorras ja vahendada näitusel toimuvat korraldustiimile. Töö on osaajaga, mis jätab praktikandile võimaluse tutvuda laiemalt Veneetsia arhitektuuribiennaali ja teiste linnas avatud näitustega.

Praktikandil on võimalik oma ülikooli kaudu taotleda ERASMUS+ praktikastipendiumit 750 eurot kuus. Stipendiumit on võimalik taotleda eeldusel, et tudeng ei ole veel oma ühes õppeastmes ette nähtud ERASMUS+ kvooti (12 kuud, arhitektuuri erialal 24 kuud) ära kasutanud. Praktikale võivad kandideerida ka need tudengid, kes lõpetavad ülikooli 2023. aastal. Praktika läbinud üliõpilased saavad praktika eest ainepunkte.

Praktikaprogramm on võimalus õppivatele arhitektidele, etenduskunstnikele ja kunstitöötajatele töökogemuse omandamiseks ja rahvusvahelise kultuurieluga tutvumiseks.

Praktikakandidaadilt ootame:

  • väga head inglise keele oskust kõnes, kasuks tuleb teiste keelte, eriti itaalia keele oskus
  • huvi ja teadmisi eesti kultuuri ja ruumiloome vastu
  • valmisolekut kanda näitusel lihtsamat performatiivset rolli
  • iseseisvust ülesannete täitmisel

Omalt poolt pakume:

  • rahvusvahelise erialase koostöö kogemust
  • elukoha võimalust Veneetsias

 

Kodu on kallis. Ühelt poolt paistab see olevat meie kindel materiaalne pide eluga: traditsiooniline hubase heaolu, puhkuse, ühtekuuluvuse, turvalisuse koht. Teisalt ei ehitata eluasemeid enam mitte ainult elamiseks; enamik uusehitisi kerkivad investeerimise ja üha tõusvate kinnisvara ja üürihindadega spekuleerimise eesmärgiga. Kodu võib olla kõige suurem ja riskantsem väljaminek ühe elu jooksul ja olgugi, et sel on väärtusi veel, on just turuhind muutunud elukoha määravaks kvaliteediks. Mis ja kes vormib kodu? Kas kodust saab kindlus või ebakindlus? Me vaatame kodu läbi teleskoobi, mikroskoobi, lugemisprillide ja binoklite, et näha, mis on aadressi, vaadete, lepingute, ruutmeetrite, kuupmeetrite, parkimiskohtade, uste, seinte ja voodite taga.

Pooleaastase biennaali jooksul elab igal kuul üks Eesti etendaja ühes Veneetsia korteris ja võtab vastu külalisi. Ruumi, mis on ühtaegu nii elupaik kui ka lava, palutakse siseneda korraga limiteeritud arvul inimestel. Installatsioon on põimunud etenduse formaadiga, et intiimne kogemus teostuks iga kord koha peal uuesti – ruumi, etendaja ja külalise koostoimel – kordumatu ja ainulisena.

XVIII Veneetsia arhitektuuribiennaal The Laboratory of the Future avatakse 20. mail 2023 ning selle peakuraator on Lesley Lokko.

Lavastus kohandatakse pärast Veneetsia arhitektuuribiennaali esitamiseks Eestis.
Eesti osalemist Veneetsia arhitektuuribiennaalil korraldab Eesti Arhitektuurikeskus.

Kandideerimiseks täida allolev vorm koos CV-ga 15. jaanuariks 2023.

LINK: https://forms.gle/esqwQyGK39yuyCxt5

 

Küsimused ja täiendav info:
Anna Lindpere, Arhitektuurikeskus
anna.lindpere@arhitektuurikeskus.ee
56463229