19. sept. 2022

Arhitektuurisündmus Open House Tallinn toimub 15.–16. oktoobril juba neljandat korda!

Open House Tallinn 2022

Arhitektuurisündmus Open House Tallinn toimub 15.–16. oktoobril juba neljandat korda! Sügisesel nädalavahetusel aset leidev üritus avab vabatahtlike giidide abiga ligi 30 avaliku hoone, eramu, valmimisjärgus oleva objekti ning põnevama kontori- ja tootmishoone uksed. Open House Tallinn loob võimalused külastada kohti, mis jäävad tavapäraselt avalikkusele suletuks.

Open House Tallinna ekskursioonid kutsuvad tasuta avastama mitmeid kultuuriasutusi nagu Rahvusooper Estonia, Kultuurikatel ja hiljuti avatud Tallinna muusika- ja balletikool MUBA, kuid ka värskenduse saanud – või veel värskendamisel – tehasekompleksid Fahle pargis, Krulli kvartalis ja Põhjala tehases. Niisamuti heidavad tuurid pilgu võimukoridoridesse: külastada saab Toompea Lossi ja Pikka Hermanni, Rootsi ja Soome Saatkondasid, Islandi väljakul asuvat Välisministeeriumi hoonet koos unikaalse Kilukarbisaaliga. Tavapäratult võib leida end Tallinna Ülemisest Tuletornist või muuseumiks ümber ehitatud pommivarjendist. Kõrvalprogramm viib aga huvilised värskendavatele Koplikandi matkadele.

Kõik Open House Tallinna ekskursioonid on tasuta (või registreerimistasuga 1 €). Teatud ekskursioonidele algab registreerimine 1. oktoobrist, kuid programm on juba praegu avalik aadressil https://openhousetallinn.ee/.

Open House Tallinnat korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Briti Nõukogu, Ruukki ja Velux.

Open House on ülemaailmne sündmustesari, mille eesmärk on tutvustada avalikkusele konkreetse linna põnevaid avalikke hooneid, eramuid, ehitusjärgusolevaid objekte ning kontori- ja tootmishooneid. Open House toimub rohkem kui 40 linnas üle maailma, sh: Londonis, New Yorgis, Helsingis, Melbournis, Barcelonas, Tel Avivis, Zürichis.

#openhousetallinn2022 #openhousetallinn #oht2022