Open House Tallinn

Open House Tallinn 2023, Arter kvartal. Foto: Marina Karaseva.

Open House on lihtsa kuid jõulise konseptsiooniga sündmus, mille raames tutvustatakse arhitektuuri laiemale avalikkusele. Open House sai alguse Londonis 1992. aastal ning täna korraldatakse Open House sündmust enam kui 50 linnas üle maailma. Lähimad linnad, kes on Open House Worldwide organisatsiooniga liitunud ja seda sündmust oma linnas korraldavad, on Helsingi ja Vilnius.

Open House Tallinn raames avame ajaloolisi ja kaasaegseid arhitektuurselt olulisi hooneid avalikkusele. Open House Tallinn programmi koostavad kuraatorid.

Ühe nädalavahetuse vältav üritus avab ligi 30 avaliku hoone, eramaja, ehitusjärgus oleva objekti või põnevama kontori- ja tootmishoone uksed avalikkusele. Open House Tallinn programmi olulisim osa on selle raames läbi viidavad ekskursioonid, mille sisu loovad majaga lähedalt seotud isikud (arhitektid, ajaloolased, elanikud, haldajad vt). Ekskursioonide läbiviijateks on peamiselt vabatahtlikud, kes õpivad tänu sellele oma linna arhitektuuri paremini tundma.

Kõik tuurid ja ekskursioonid on avalikkusele tasuta ning peamiseks sihtrühmaks on kohalik elanikkond, kes huvitub linna arengust, arhitektuurist, kultuurisündmustest ning arengutest oma kodulinna keskkonnas.

 

Arhitektuurisündmus Open House Tallinn 2024 toimub 12.–13. oktoobril.

Sündmusega saab kursis hoida Open House Tallinn Facebookis, Instagramis ja kodulehel.