09. märts 2020

Eesti Arhitektuurikeskus alustab „Arhitektuurisektori ettevõtete arenguprogrammiga“

Eesti Arhitektuurikeskus alustab kevadel „Arhitektuurisektori ettevõtete arenguprogrammiga“, mis edendab ettevõtete ärikasvu nii kodu- kui ka sihtturgudel. 

Programmi raames viiakse läbi 4 praktilist töötuba-seminari ning pakutakse ettevõttele personaalselt mentorlust. Töötubade lõpptulemusena on osalejad koostanud oma ettevõttele edasise tegevusplaani, millele on saadud tagasisidet programmis osalevatelt koolitajatelt-mentoritelt.

Osalema on oodatud nii arhitektuuriga otseselt kui ka kaudselt seotud ettevõtted (sh arhitektuuribrüüod, sisearhitektuuribürood, maastikuarhitektuuribürood, inseneribürood, puitmaja ja mööbli tootjad jt), kes soovivad planeerida tegevusi kasvuks nii kodu- kui ka välisturgudel.

*REGISTREERI SIIN! Kohtade arv on piiratud!
TOIMUMISAEG:  Olime planeerinud programmiga alustada aprillis, ent hetkel on see määramata ajaks edasi lükatud. Täpsemate kuupäevade määramisel jälgime Vabariigi Valitsuse korraldusi ning anname arengutest esimesel võimalusel teada.

TOIMUMISKOHT: Tallinn, Eesti Arhitektuurikeskuse Suur Traforuum (Põhja pst 27a)

PROGRAMMI TUTVUSTUS

Programm algab iga ettevõtte personaalse mentorlusega, mille käigus kogemustega mentorid Urmas Kaarlep, Olle Tischler ja Karin Kiviste aitavad osalejate tegevusplaanidele fookusteemad leida.

I    Programmi sissejuhatus ning ekspordi kogemuslugu
Koht: EAK Suur Traforuum (Põhja pst 27a)
Renee Puusepp “Ekspordi kogemuslugu Creatomus Solution näitel, mida sellest on osalejatel õppida?” ja Karin Kiviste töötuba „Parimad maailma praktikad, kuidas neid kasutada?“ Osalejate kasvupotentsiaali tuvastamine“
·       Osalejate unikaalsus, mis neile endile silma ei hakka;
·       Moodused erilisuse esile tõstmiseks ja arendamiseks;
·       Mis on maailma edukate ettevõtete uued ärimudelid;
·       Kuidas neid eesti bürood võiksid kasutada?

II  Välisturgudel äriarendus ning teenuse tellija perspektiiv
Koht: EAK Suur Traforuum (Põhja pst 27a)
Töötoa viib läbi Olle Tischler
Töötoa peamised teemad:
·       suhtlus tellijatega; kuidas muutuda tellijale partneriks?
·       müügikontaktide leidmine ja arendamine;
·       äriprotsesside lahti mõtestamine;
·       ressursside parem kasutamine.

III  LinkedIn kui üks äriarenduse keskkond
Koht: EAK Suur Traforuum (Põhja pst 27a)

Töötoa viib läbi Indrek Põldvee
Töötoas jagatakse praktilise nõuandeid, kuidas efektiivselt ja süsteemselt kasutada LinkedIn-i. Töötoa peamised teemad:
·       LinkedIn kasutajad ja kus nad asuvad;
·       Kuidas ettevõtte profiil tööle panna;
·       Kui oluline on isiklik profiil;
·       Kuidas ehitada võrgustikku LinkedInis ja leida ideaalseid kliente.

IV  Tegevusplaani esitamine ja tagasiside
Koht: EAK Suur Traforuum (Põhja pst 27a)

Programmi kokkuvõtval päeval esitatavad osalejad ettevõtted oma tegevusplaani, millele annavad tagasisidet ja soovitusi nii töötubade läbiviijad kui ka mentorid. Valitakse välja Arhitektuurikeskuse auhindade saajad.

Kõige parematele esitatud tegevusplaanidele on ka auhinnafond:

I koht – Arhitektuurikeskuse ekspordiprogrammi Eksportöör Pluss paketiga tasuta liitumine
II koht – Arhitektuurikeskuse ekspordiprogrammi Eksportöör Pluss paketile 50% soodustus
Eksportöör Pluss paketi tutvustus asub SIIN. 

MENTORID JA KOOLITAJAD

Urmas Kaarlep on töötanud rahvusvahelise audiitor- ja konsultatsioonifirma PricewaterhouseCoopers (PwC) tippjuhina Eestis, Ukrainas ja Slovakkias. Ta on diplomeeritud Executive Coach ja EAS-i mentor (läbitud programm Academy of Executive Coaching:Practitioner Diploma in Executive Coaching). Urmase missioon on tutvustada kaasaegseid juhtimise ideid ja kogemusi.

Olle Tischler on 10 aastat tegutsenud kinnisvara arendajana, kes sellest tulenevalt aitab näha tellija vaadet ning korrastada äriprotsesse selliselt, et teenuse tellija seda hindaks. Olle on olnud 15 aastat Oracle Baltic tegevjuht ning aidanud viimastel aastatel mitmetel start-up ettevõtetel rahvusvaheliseks kasvada.

Renee Puusepp on arhitekt, ettevõtja ja Eesti Kunstiakadeemia (EKA) vanemteadur. Oma varasemas uurimistöös keskendus ta dünaamiliste simulatsioonide loomisele ja sidumisele arhitektuuri ja planeerimise vahendite ja meetoditega. Praegu juhib ta EKA tehasemajade uurimise ja tootearenduse suunda. Tema ettevõte Creatomus digitaliseerib tehasemajade müügi ja ostmise protsessi.

Indrek Põldvee​ on B2BGrowth  asutaja, LinkedIn spetsialist ja  strateeg.  Indrek töötas 4 aastat idufirmaga ​Sorry as a Service​, osales maailma populaarsemas start-up programmis Techstars, kuid tänaseks on firma ​edukalt maha müüdud. Tema kliendid on olnud Pipedrive,  TransferWise, Briti Telekom, DPD UK ja paljud teised. asutaja. Indrek on​ sertifitseeritud coach. Indrek on LinkedInis praktik viimased 5 aastat.

Programmi juhib Karin Kiviste kellel on 15-aastane koolitaja ja mentori kogemus. Viimase 7 aasta jooksul on Karin keskendunud peamiselt arhitektuuri ärisuhete arendamisele ja osalenud nii programmijuhi, koolitaja kui ka mentorina arhitektuuri ekspordi koolitustel.   Lisaks on Karinil 18-aastane rahvusvaheliste ettevõtluse kogemus mööbli, disaini, äriteenuste ja logistika valdkonnas. Karinil on rahvusvahelise koolitaja sertifikaat.Käesoleva programmi kokku panemisel on Karin lähtunud põhimõttest, et see peab olema arhitektuuri-keskne ja praktiline, pakkuma unikaalsust, mida ükski teine programm ei suuda pakkuda.

OSALEMINE
Hind ühele ettevõttele (max 2 osalejat):
·       Täisprogrammi (4 töötuba/seminari + mentorlus) hind on 275 eurot + km %
·       Ühe töötoa* hind on 149 eurot + km %
*üksikult on võimalik osaleda vaid II ja III töötoas
*REGISTREERI SIIN! Kohtade arv on piiratud!

Ettemaks ja tühistamine
Koolituskoha kindlustab 50% koolitusteenuse ettemaks, mille kohta saadetakse arve igale osalevale ettevõttele pärast registreerimist. Lõppmakse koolituse eest tasutakse Eesti Arhitektuurikeskuse arve alusel vahetult enne programmi algust aprillis.

Koolitusele registreerumisel palume arvestada oma reaalsete ajaliste võimalustega koolitusprogrammis osaleda. Juhul, kui olete registreerunud, ja selgub, et siiski ei saa tulla, palume broneeritud koht tühistada saates kirja e-posti aadressile kadri.laar@arhitektuurikeskus.ee. Kui juhtub, et ühest ettevõttest registreerunud osalejad ei saa teatud kuupäevadel osaleda, võib saata neile koolitustele asendaja andes sellest teada eelpool märgitud e-posti aadressil.

VKE ja VTA
Koolitustele saavad registreerida ettevõtted, kes vastavad VKE normidele (kontrolli siit). Eesti Arhitektuurikeskuse poolt Euroopa regionaalarengu fondi vahenditest koolituste läbiviimiseks tehtud kulu arvestatakse ettevõtte poolt saadud vähese tähtsusega abi (VTA) hulka.

Koolitust aitavad ellu viia Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond ja EAS läbi Eesti Arhitektuurikeskuse projekti „Arhitektuuriekspordi tiigrihüpe vol 2“.

Lisainfo

Karin Kiviste  karin.kiviste@arhitektuurikeskus.ee
Kadri Laar    kadri.laar@arhitektuurikeskus.ee