09. veebr. 2024

Eesti Arhitektuurikeskus koolitab: Hoone süsinikujälje hindamine ja vähendamine

EAK_KOOLITUS_HOONE SÜSISINKU JALAJÄLJE HINDAMINE_2024_visu[9]

Arhitektuurikeskus kutsub osalema praktilisel hoonete süsinikujälje hindamise koolitusel!

Eesti arhitektuurimaastikul on välja kujunemas asukohaspetsiifilised hoonete keskkonnahoidlikud nõuded ja väljundid. Hetkel on läbirääkimistel nõue, kus juba 2025 aasta detsembrist on tarvis esitada üle 1000 m2 hoonete puhul koos ehitusloa taotlusega ka hoone süsinikujalajälje väärtus. Kuidas aga arhitektina hoone jalajälge hinnata ja milliste võtetega CO2 väärtust hoone planeerimisel vähendada? Kõigile nendele küsimustele saab vastused juba 26.-27. veebruaril toimuval koolitusel. Koolitus on üles ehitatud hoone süsinikujalajälje väärtuse kujunemise mõistmisele ning arvutamise õppimisele, läbi Eesti CO2 jalajälje hindamise metoodika.

Koolituse läbiviijaks on EAK koos Kadri-Ann Kertsimikuga, kes on RKASi hoonete keskkonnasäästliku arendamise projektijuht ning TalTechi arhitektuuriosakonna lektor ja doktorant. Koolituse täispika sisukirjeluse leiad lehe lõppu kerides.

Kohtade arv on piiratud vaid kahekümnele osalejale. Kursusele registreerumine hiljemalt 22.02.2024 läbi Arhitektuurikeskuse (info@arhitektuurikeskus.ee).

Hind osaleja kohta 360eur + km.

 

PS: Kui sind huvitab keskkonnasäästliku ja ringse ehituse valdkonnas oma oskuste ja teadmiste kasvatamine, mõttekaaslaste  leidmine ja oma konkurentsivõime tõstmine, siis oled õiges kohas! Peatselt kuulutab Arhitektuurikeskus välja 2-aastase koolitusprogrammi: Ringse Arhitektuuri Kiirendi (RAK).