30. jaan. 2023

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutab välja TAB 2024 kuraatorivõistluse!

TAB 22 avamine. Foto: Jaan Sokk.

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutab välja VII rahvusvahelise Tallinna arhitektuuribiennaali TAB 2024 kuraatorivõistluse. 

Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatav Tallinna arhitektuuribiennaal (TAB) on alates 2011. aastast toimunud rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris, pakub platvormi arhitektuurivaldkonna diskussiooniks, tuues kokku valdkonna tipptegijad, heidab pilgu arhitektuurivaldkonna olevikku ja tulevikku, tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, et aidata kaasa kvaliteetse ehitatud keskkonna loomisele ja propageerimisele. TAB pakub ürituste programmi nii valdkonna tippudele, arhitektuurivaldkonnas alles tegutsemist alustavatele noortele professionaalidele kui ka laiemale arhitektuurihuviliste ringile.

TABi eesmärgid on:
● kvaliteetse ehitatud keskkonna populariseerimine;
● Eesti arhitektuuri rahvusvahelistumine – rahvusvahelise platvormi pakkumine Eesti arhitektuurivaldkonnale;
● uute mõttesuundade esiletoomine ja visiooni loomine arhitektuurivaldkonnas.

TAB 2024 toimub septembrist novembrini ja koosneb kuraatormeeskonna kureeritud põhiprogrammist ning eraldi satelliitprogrammist. TAB 2024 kuraatorivõistluse eesmärk on leida parim teemapüstitus ning kuraatormeeskond seitsmenda biennaali korraldamiseks. Põhisündmused avavad kuraatori mõtet ühiskonnas laiemalt, mitte ainult kitsamas erialaringis. Varasemate biennaalide parimad näited on hetked, mil põhisündmused on põimunud omavahel üksteist täiendavaks tervikuks.

TAB 2024 kuraatori(te) ülesanne on biennaali teema püstitus, mõtestamine, sisuloome ja kureerimine ning näitusele/sümpoosionile osalejate kaasamine. EAK tagab kuraatoritele vajaliku produktsioonitoe biennaali eri osades.

Täpsemad tingimused leiad TABi veebist.


AJAKAVA

30.01 võistluse väljakuulutamine
14.02 infotund
4.04 võistlustööde esitamise tähtaeg
12.04 I etapi tulemused
19.04 II etapi žürii kohtumine meeskondadega
27.04 tulemuste avaldamine


Küsimused ja täiendav info:

Eesti Arhitektuurikeskus
info@tab.ee