20. okt. 2020

Ekskursioonid Tallinna Linnahalli

Foto: Lisett Kruusimäe

Прочтите на русском

 

Vaata tuuride ajagraafikut ja osta pilet siit (eesti keeles)

Eesti Arhitektuurikeskuse loodud unikaalne ekskursiooniprogramm annab arhitektuurihuvilistele võimaluse piiluda muidu suletud Tallinna Linnahalli uste taha. Linnahall oli muuhulgas ka 2020 aasta sügisel linastunud Christopher Nolani filmi TENET üheks põnevaimaks võttepaigaks Tallinnas.

Linnahall on osa hoonetekompleksist, mis ehitati 1980. aasta XXII Moskva olümpiamängude Tallinnas toimunud purjeregati võõrustamiseks. Hoone projekteeris Raine Karp koos Riina Altmäe ja Ülo Sirbiga 1976. aastal. Tegemist on ühe silmapaistvaima näitega Eesti nõukogudeaegsest arhitektuurist Tallinnas.

2019-nda aasta suvel toimusid Tallinnas esimest korda ulatuslikud filmivõtted Hollywood’i suurproduktsiooni tarbeks kui linna eri paikades toodeti Christopher Nolani film TENET. Kõige omanäolisem ja huvitavam koht, mis Tallinnas võttepaigana valituks osutus, oli just Tallinna Linnahall, mis täitis filmis Kiievi Ooperiteatri rolli. Hoone võlus filmitegijaid eeskätt oma monumentaalse auraga.

Milline on Tallinna Linnahalli ajalugu, milline Nolani filmi võttepaigaks olnud hoone seest välja näeb ning muud põnevat kuuleb juba ainulaadse ekskursiooni käigus.