18. okt. 2022

Nädalavahetusel aset leidnud Open House Tallinn 2022 tõi uue publikurekordi

Noblessneri allvelaevatehas, Open House Tallinn 2022. Foto: Kevin Loigu.

Möödunud nädalavahetusel toimunud arhitektuurisündmus Open House Tallinn avas juba neljandat korda pealinna erinevates piirkondades 28 paiga uksed ja telgitagused. Kahe päeva jooksul külastas ekskursioone ligi 6300 inimest, mis märgib seni menukamat avatud majade nädalavahetust alates 2019. aastast, mil toimus esimene Open House Tallinn.

Kõige populaarsem paik 28 objekti hulgas oli 799 külastusega Noblessneri allveelaevatehas ja „Stalkeri“ muuseumi punker, millele järgnesid 686 huvilisega Patarei Merekindlus ning 455 uudistajaga Krulli kvartal. Samuti rahvarohked olid Saarineni maja, Lutheri ärimaja, Balti Manufaktuur, Büroo 113, Hundipea linnaosa / Paljassaare sadam ja Lurichi maja.

Open House Tallinna produtsent Aleksander Tali sõnul näitab sündmuse edu, et tegu pole enam lihtsalt tavalise üritusega, vaid täieõigusliku festivaliga. „Open House’i tiimi, vabatahtlike, partnerite ja objektide haldurite tugevale koostööle toetudes ületasime oma eesmärgid ning pakkusime elamusi igale maitsele,“ lisas Tali. „Teeb suurt heameelt, et huvi sündmuse vastu oli tuntav ning et arhitektuurinädalavahetus toob ja loob väärtust nii inimestele kui ka linnaruumile.“

Open House sai alguse Londonis 1992. aastal ning täna korraldatakse sündmust enam kui 40 linnas üle maailma. Open House Tallinnat korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Briti Nõukogu, Ruukki ja Velux.

Vaata Open House Tallinn 2022 galeriid Facebookist.