09. juuni 2021

Koolitus: Õigusteater kaalutlusõiguse eesmärkidest ja rakendamisest

Mida kujutab endast kaalutlusõigus, mis on selle eesmärk, sisu ja tähendus planeerimise ja ehituse valdkonnas?

Eesti Arhitektuurikeskus koostöös advokaadibüroo WALLESS ekspertidega korraldab praktilise ühepäevase koolituse kaalutlusõiguse eesmärkidest ja rakendamisest uuenduslikus õigusteatri vormis. Õigusteatri eesmärk on õpetada paremini mõistma erinevate huvigruppide ootusi ja käitumist ning teha selle abil oma praktikas läbimõeldumaid ning tasakaalustatumaid otsuseid, mis omakorda suurendab võimalust nende kehtima jäämiseks.

Kaalutlusõigust käsitlev õigusteatri vormis toimuv sündmus on esimene Eesti Arhitektuurikeskuse koolituste sarjast.

Ühepäevane koolitus toimub nii Talllinnas kui ka Tartus ja oodatud on omavalitsuse arhitektid, planeerimise ja ehituse spetsialistid ning arendajad.

PS. Kui koolitus võiks huvi pakkuda ka Teie kolleegidele, oleme tänulikud, kui saadate info neile edasi.

AEG JA KOHT

7. september 2021 kell 09.00 – 15.00 
Proto Avastustehas
(Peetri 10, Tallinn)

PÄEVAKAVA

9.00       Registreerimine, hommikukohv
9.15         Loeng ja praktilised näiteid.
10.45      Kohvipaus
11.00       Grupitöö. Praktiliste asjakohaste olukordade analüüs.
12.00      Kerge lõuna
13.00      Grupitöö. Analüüs ja lahenduste otsimine.
13.30      Grupitööde analüüs, järelduste tegemine. Tagasiside, arutelu.
14.30      Võrgustumine ja suupisted

KOOLITAJAD

Lektor:            Angela Kaseadvokaadibüroo WALLESS advokaat ja kinnisvaraõiguse ekspert

Praktikud:      Raul JärgEesti Arhitektuurikeskuse juhataja ja arhitekt
                         Oliver Alver, Tallinna Linnaplaneerimisameti juhataja asetäitja ja arhitekt

Moderaator:  Piret Kergandberg, advokaadibüroo WALLESS vandeadvokaat ja juhtivpartner

 

KOOLITAJATEST

Piret Kergandberg (end Blankin) on tegelenud juriidilise nõustamisega alates 1998. aastast. Vaidluste lahendamise kõrval on ta spetsialiseerunud kinnisvara ja infrastruktuuri valdkonnale ning nõustab küsimustes, mis seonduvad kinnisvara arendamisega, ehituse ja planeerimisega, keskkonnamõju hindamisega, taastuvenergia tootmisega jms. Piretit on rahvusvahelise advokaatide reitinguagentuuri Chambers Europe poolt nomineeritud kinnisvara valdkonnas (2021) ja The Legal500 EMEA poolt korduvalt tunnustatud tiitliga The Leading Individual kinnisvara ja ehitus valdkonnas.

Angela Kase on spetsialiseerunud planeerimis- ja ehitusõiguse ning keskkonnaõigusega seonduvate küsimuste ning vaidluste lahendamisele. Õigusteaduste bakalaureuse- ja magistrikaardi omandas Angela Tartu Ülikoolis. Enne õigusteadusõpinguid oli Angela omandanud ehitusteaduste bakalaureuse- ja magistrikaardi ning tegelenud üle 10 aasta eraettevõtja mh jäätmemajanduse ja erinevate keskkonnauuringute korraldamisega, detail- ja üldplaneeringutega koostamisega ning ehituslubade taotlemisega. Angela klientideks olid paljud omavalitsused üle Eesti ning mitmed Eesti suurimad ja nimekaimad ehitus- ja kinnisvaraarendusfirmad ja riigiasutused.

Raul Järg on juhtinud Eesti Arhitektuurikeskust alates 2013. aastast, olles ka Tallinna Arhitektuuribiennaali direktor ja 2018. aastast Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni komissar. Ta on arhitektuuribüroo Ühinenud Arhitektid asutaja ja partner, võitnud mitmeid arhitektuurivõistlusi ja kavandanud avalikke hooneid. Raul on töötanud intern arhitektina Parkin Architects Toronto büroos, Rakveres linnapeaarhitektina ja aidanud kaasa Rakvere targa maja kavandamisele.

Oliver Alver töötab alates 2019. aastast Tallinna Linnaplaneerimisameti juhataja asetäitjana. Varasemalt on ta tegutsenud Viimsi Vallavalitsuse vallaarhitektina ja Rakvere linnaarhitektina ning aidanud kaasa Rakvere targa maja kavandamisele. Oliver lõpetas 2001. aastal Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna. Aastate jooksul on ta projekteerinud mitmeid avalikke hooneid ja rajatisi.

OSALUSTASU JA REGISTEERIMINE 

Ühepäevase koolituse osalustasu koos toitlustusega on 220 €. Kui ühest asutusest on osalejaid rohkem kui üks, siis alates teisest osalejast maksab ühepäevane koolitus 176 € osaleja kohta. Hinnale lisandub käibemaks.

Osalemiseks palume registreerida hiljemalt 3. septembril.

Osalejate arv on piiratud ja osalemise kindlustab tasutud arve, mis saadetakse peale registreerimist e-posti aadressile. Koolitus korraldatakse vastavalt Eesti Vabariigi valitsuse kehtestatud sündmuste läbiviimise nõuetele. Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi.

LISAINFO
Liis Lehesalu
Eesti Arhitektuurikeskuse koolituste projektijuht
liis@arhitektuurikeskus.ee
+372 5691 3144