14. juuli 2021

Oktoobris alustab projekteerimisvaldkonna juhtide arenguprogramm AIT

e779bb76-dffb-ff31-56f3-c97f2a649485

EBS Executive Education ja Eesti Arhitektuurikeskuse koostöös alustab oktoobrikuus arhitektuuri-, projekteerimis-, ehitus- ja inseneeriavaldkonna juhtidele suunatud arenguprogramm AIT. Programmi eesmärk on täiendada valdkonna juhtide teadmisi enda ja oma ettevõtete tulemuslikumaks juhtimiseks ja seeläbi konkurentsivõime tõstmiseks nii kodu kui välisturgudel ning viia valdkonna juhtimiskultuur uuele tasemele.

Programm AIT koosneb üheksast moodulist ning õppetöö toimub 9 kalendrikuu jooksul. Programmis käsitletakse erinevaid juhtimismudeleid, liidrikompetentse, meeskonnajuhtimise eripärasid, ärimudelite innovatsioonivõimalusi, projektijuhtimist, teenusearendust, kommunikatsiooni rolli ja mitmeid teisi juhtimisvaldkonna olulisi teemasid. Igas moodulis antakse kõigepealt teema ülevaade nii klassikalisest teooriast kui ka uusimatest käsitlustest. Seejärel lahendatakse üheskoos maailmapraktikast teemaga seotud kaasus ning seejärel seostatakse õpitu Eesti praktika ning iseenda ning kaasosalejate kogemusega. Progammi õppejõududeks on arhitekt, juhtimiscoach ja koolitaja Kiur Lootus, juhtimiscoach ja -konsultant Merle Viirma, EBS Executive MBA programmi juhtivõppejõud Jari Kukkonen ning paljud teised tunnustatud eksperdid ja praktikud.

Miks on programm oluline? 

Kiur Lootus: “Eesti arhitektuuri- ja inseneribürood on viimase kolme kümnendi jooksul kogunud tublisti erialaseid teadmiseid ja kogemusi. On jõutud punkti, kus oma oskuste poolest ollakse võimelised konkureerima vajadusel ka rahvusvaheliste suurbüroodega. Selleks, et seda edukalt teha, tuleks viia ka koostöö- ja juhtimisoskused järgmisele tasandile. Selle jaoks on Arhitektuurikeskus ja EBS koostöös ning sektori ettevõtteid kaasates, kokku pannud programmi, mille eesmärk on aidata kaasa Eesti arhitektuuri- ja inseneribüroodel täieliku potentsiaali saavutamisele.”

Programmi auditoorne õppemaht on 108 tundi, millele lisandub iseseisev lõputöö mahus 48 akadeemilist tundi.

Projekteerimisvaldkonna eripärasid silmas pidavasse arenguprogrammi on oodatud peamiselt just nimetatud valdkondade juhid, kes soovivad omandada uusi juhtimisalaseid teadmisi ja oskusi ning kel on huvi panustada ettevõtte kasvu ja ambitsioon areneda juhtkonna liikmeks. 

Programmi infopäev toimub 22. septembril kl 15:00 EBSis.

Loe programmi kohta lähemalt

Arenguprogrammi osavõtutasu on 4 000 EUR + km, mis sisaldab digitaalseid õppematerjale ja kohvipause.

Kui olete esimese 12 registreeruja seas ja sobitute EAS-i toetuse saajaks (lisainfo allpool), siis tuleb programmis osalemiseks maksta ettevõttel 3056,84 eurot + km. Sellest summast arvete alusel tuleb 2736,84 eurot + km maksta EBS Executive Education-le ja 320 eurot + km maksta Eesti Arhitektuurikeskusele.

Eesti Arhitektuurikeskus saab pakkuda toetust Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond ja EASi toetatud Eesti Arhitektuurikeskuse projekti „Arhitektuuriekspordi tiigrihüpe vol 2“ kaudu. Toetus on mõeldud projekteerimisvaldkonna ettevõttetele (arhitektidele, sisearhitektidele, maastikuarhitektidele, inseneridele, projekteerimisettevõtte tegevjuhtidele.