12. juuli 2021

Open House Tallinn 2021 ekskursioonidel osales ligi 5000 inimest 

Foto: Evert Palmets

Nädalavahetusel toimunud arhitektuurisündmust Open House Tallinn külastas 4963 inimest, kes said vabatahtlike giidide läbiviidud ekskursioonidel sisse astuda hoonetesse ja paikadesse, kui muidu ei pääse.  

Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatud sündmuse kõige populaarsem sihtkoht oli vastvalminud Ambassadori maja luksuskorter, mida külastas kahe päeva jooksul 477 inimest. Kolme enamkülastatud paiga sekka mahtusid veel Balti Manufaktuur 455 ja Patarei merekindlus 350 külastajaga. Esikolmikule järgnesid Rotermanni uus Ajamaja, Tallinna linnahall, Saarineni maja, ateljeekorter Lasnamäel, Pipedrive’i kontor, Põhjala tehas ja Eesti Rahvusraamatukogu.

„On hea meel, et hoolimata valitsenud rannailmast jõudis nii suur hulk arhitektuurihuvilisi pealinna hooneid ja piirkondi avastama. Populaarsete paikade nimekirja vaadates võib öelda, et linlastel on ühtmoodi suur huvi nii uute modernsete hoonete kui ka kireva ajalooga piirkondade ning nõukogude ajal ehitatud hoonete vastu,” sõnas Open House Tallinn produtsent Aleksander Tali.  “Sel aastal lisasime esmakordselt programmi ka inglisekeelsed giidituurid, mis osutusid väga menukatest ja mille kaudu saime pealinna arhitektuuri tutvustada ka siinsele võõrkeelsele kogukonnale ja linna külalistele,” sõnas ta.  Kokku toimus nädalavahetusel enam kui 300 ekskursiooni 35 pealinna hoones.

Londonist alguse saanud arhitektuurisündmuse eesmärk on tutvustada elanikele oma kodulinna erilisi hooneid ja piirkondi. Open House’i programmis olevaid ekskursioone juhtisid vabatahtlikud kultuuri- ja arhitektuurihuvilised giidid, kes professionaalide abiga endale koha ajaloo ja arhitektuuri selgeks tegid. 

Open House Tallinnat korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kultuuriministeerium ning ABB, Fund Ehitus, Laufen, Ruukki, Thermory, Velux Eesti.

Järgmine Open House toimub Tallinnas 2022. aastal.