17. juuni 2021

Open House Tallinn 2021 raames toimub enam kui 300 ekskursiooni

OHT2019_LisettKruusimäe-190427-8582

10.-11. juulini toimuva arhitektuurisündmuse Open House Tallinn 2021 raames leiab aset enam kui 300 giidituuri 36 tavapäraselt suletud paika või hoonesse. Lisaks avati täna veebilehel openhousetallinn.ee registreerimine ekskursioonidele, mis viivad huvilised saatkondadesse, Tallinna Linnahalli, Välisministeeriumisse, Toompea lossi ja Sisekaitseakadeemiasse. 

Open House Tallinna produtsendi Aleksander Tali sõnul on sel korral kavas giidituurid kokku 36 hoonesse ja paika, millest enam kui 20 on sündmuse programmis esmakordselt. “Open House Tallinna programm on sel aastal väga mitmekülgne ning pilgu saab heita väga erineva loo ja arhitektuuriga hoonetesse. Näiteks kuuluvad programmi giidituurid ajaloolisse Toompea lossi ja Pika Hermanni torni, 1980. a olümpiamängudeks valminud Olümpia hotelli ning Tallinna ühe luksuslikuma äsjavalminud Ambassadori maja korterisse,“ selgitab ta.

Tali sõnas, et erilise tähelepanu on sel korral programmis pälvinud Lasnamäe ja Pirita piirkond, kus saab külastada “Sipelgapesa” dokfilmist tuntud Lasnamäe garaažide kompleksi, spetsiaalselt kunstnikele loodud ateljeekorteri Koorti tänaval ja Tondiraba jäähalli. “Samuti  ootame huvilisi tuurile mõne aasta eest ehitatud Sisekaitseakadeemia uude hoonesse, mis asub Maarjamäe asumis, ning hiljuti värskenduskuuri läbinud Oru Hub Hotelli,“ loetleb Tali piirkonna põnevaid objekte.

Lisaks toimuvad Open House’i ajal ekskursioonid Vene, Rootsi ja Soome Suursaatkonnas ning Välisministeeriumis. „Saatkondadesse ekskursioonile minemine on ju kui välismaale minek ja seepärast palume huvilistel end eelnevalt openhousetallinn.ee lehel registreerida,“ selgitas Tali. Samuti paluvad korraldajad eelregistreerida tuuridele Sisekaitseakadeemiasse, Tallinna Linnahalli ja Toompea lossi.

Valdavalt on Open House Tallinn 2021 ekskursioonidel osalemise tasuta, väljaarvatud eelregistreerimisega giidituuridel, kus rakendub 1-eurone tasu, mis kindlustab koha tuuril.

Open House Tallinn 2021 raames viivad peamiselt vabatahtlikuna ettevõtmisesse panustavad giidid läbi enam kui 300 eesti- või venekeelset ekskursiooni avalikes hoonetes, muuseumites, kontorites, ehitusjärgus olevatel objektidel ja kodudes. Open House Tallinnat korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kultuuriministeerium ning ABB, Fund Ehitus, Laufen, Ruukki, Thermory, Velux Eesti. Vaata lähemalt openhousetallinn.ee

Open House on ülemaailmne sündmustesari, mille eesmärk on tutvustada linnade arhitektuuriväärtusi ning arhitektuuri olulisust linnamaastikul põnevate ekskursioonide kaudu. Open House toimub rohkem kui 40 linnas üle maailma, sh: Londonis, New Yorgis, Helsingis, Melbournis, Barcelonas, Tel Avivis, Zürichis. 1992. aastal Londonis esmakordselt toimunud arhitektuurisündmus Open House on levinud tänaseks viiele kontinendile ning igas riigis on ürituse korraldamisel kaasatud vabatahtlikud.

 

Foto: Lisett Kruusimäe