Aia 4 Kortermaja

Arhitektid

Kadarik Tüür Architects
Mihkel Tüür
Ott Kadarik

Kaasautor

Villem Tomiste

Asukoht

Tallinn

Pindala

5500m2

Ehitusjärk

Valminud 2009

Fotod

Paco Ulman

Tüpoloogia

Elamu projektid

Sildid

Korter, Elamu

Teravad nurgad, tumedad tasapinnad ja avarad korterid on selle Tallinna kesklinnas paikneva kortermaja tähtsamad tunnused. Elamu asub Vanalinna serval, mistõttu on hoone kaasaegne ja julge arhitektuur põhjustanud hulgaliselt arutelusid. Vaatamata hoone provokatiivselt tänapäevasele välisilmele, kutsub see esile uudishimu. Arhitektidel on õnnestunud luua linnalik tihedus ja kõrgkvaliteetne ruum paigas, mis seda väga vajab.

Hoone läänepoolne fassaad varjub vanade hoonete taha. Lõunaküljel avaneb seevastu hoone tugevalt liigendatud ja nurgeline fassaad siseõue ja tänava poole. Põneva visuaalse vastanduse loovad must kivitahveldis fassaadil ning rõdusid ja terrasse rõhutav hele laudis. Projekti keskne idee oli leida vorm, mis ühendaks tänapäeva arusaama luksusest ning ihaldusväärse kesklinna asukoha äärelinliku elukeskkonna omadustega, nagu ruumi rohkus, privaatsus, elu vabas õhus ja terrassid. 

Valdav osa siseruumides on mõeldud korteriteks, millel on unikaalne ja ebakonventsionaalne plaan ning akendest avanevad uhked vaated ümbruskonnale. Ülemiste korruste korteritel on oma avarad terrassid. Parkimine on viidud maja alla ja nii on tänavapind avatud jalakäijatele ja muist kergliiklusele.