EXPO Milano 2015

Arhitektid

Kadarik Tüür Architects
Mihkel Tüür
Ott Kadarik

Graafiline disain

Uku-Kristjan Küttis, Kaarel Kala, Alari Orav

meeskond

Helen Sildna, Karlo Funk, Ants Uustalu, Priit Hamer, Kadri Tamme, Liis Mägi, Tanel Trepp, Kristi Tuurman

Avatud võistlus

2014, 1. koht

Asukoht

Milano, Itaalia

Pindala

1200m2

Ehitusjärk

Valminud 2015

Klient

Enterprise Estonia (EAS)

Tüpoloogia

Äriprojektid

Sildid

Võistlus

Terve paviljoni arhitektuur lähtub soovist ehitada parim paik võimalusega võõrustada esinemisi, näitusi, tegevusi ja esitlusi. Paviljoni vorm pole loodud vormi pärast, vaid on raamistik sisule, mis elavdab hoonet. Paviljon püüab illustreerida selget identiteeti, mis lubaks külastajatel mõista, mis maa Eesti on. Hoone on struktureeritud kui loodus- ja loovusgalerii.

Paviljon koosneb “linnumajadest”, mis on kuubikute moodi ja ebakorrapäraselt üksteise otsa laotud, moodustades niimoodi hoone põhimahu, mis sirutub Vene paviljoni ja kvartalisisese tee poole. Iga “linnumaja” on eraldatud kõrge tuba, mis loob kammersaaliliku ruumikogemuse.

EXPO järel saab paviljoni demonteerida ja hiljem mujal uuesti üles ehitada. Samuti võib ruumikuubikuid eraldi teiste objektide ehitamiseks kasutada, nagu bussipeatused, laste mänguväljakud jne.

Paviljon on publikule väga avatud. Lõunasse vaatava peasissepääsu, Decumanuse, kaudu kõrge ja õhulise markiisi alt sisenemine tekitab ülevaid emotsioone juba enne näitusele jõudmist. Lisaks sellele on üks sissepääs ka põhjapoolse platsi juures ning uksed kuubikute vahel tänaval.