Foorum Keskus

Arhitektid

HG ARHITEKTUUR
Tomomi Hayashi
Hanno Grossschmidt

Asukoht

Narva mnt 5, Tallinn, Estonia

Pindala

29 937m2

Ehitusjärk

Valminud 2007

Klient

Foorum Kinnisvara AS

Fotod

Kaido Haagen, Raido Vint

Tüpoloogia

Äriprojektid

Sildid

Korter, Kaasaegne arhitektuur, Sadama piirkond, Kontor, Avalik, Elamu, Tallinn

Foorumi keskus on omapärane hoone. See täidab kolme erinevat funktsiooni: kaks esimest korrust on poodide ja teiste kaubanduslike ettevõtete päralt, 3. – 8. korrus on korterite päralt ning tänava-äärse mahu taga on veel ka kuus korrust kontoripinda. Kogu kompleksile on omane tugevalt linnalik õhkkond. Peafassaad astub tänavajoonest märgatavalt tagasi, tekitades sellega kolmnurkse väljaku, mis kompenseerib mõningal määral diagonaalselt üle ristmiku paikneva eelnevalt tühja territooriumi täitmist Viru keskuse kolossiga. Asudes sadama ja Tallinna finantskeskuse vahelisel trajektooril, läbib maja ka kolm käiku. Nendest keskmine on poodidega ääristatud kaubatänav.

Kompleksi suur maht on jagatud neljaks suuremaks osaks, mida täiendavad nimetatud läbikäigud ja hooneosade vahele jäävad vaiksed siseõued. Sellisest ruumilisest ülesehitusest tulenevalt on hoone oodatust õhulisema ilmega. Tunnet võimendavad kaldus klaaspinnaga ja lainetava vormiga rõdud tänava kohal.

Hoone lihvitud olemust täiendab detailirohke, põneva materjalikasutusega ja kohati tembutav sisekujundus. Kaubatänav, mis läbib pikiteljel tervet hoonet, on viimistletud tumepruunides ja kuldsetes toonides, andes sellele vägagi elegantse väljanägemise.

Vältimaks linna ühe suurema liiklussõlme müra jõudmist korteritesse on kõik rõdud varustatud klaasidega. Korterite valikus leidub nii väikeseid ühetoalisi kui ka kuni 120 ruutmeetrise pindalaga kortereid. Funktsioonide paljusus tagab hoone ööpäevaringse kasutatavuse.