Nordic Hotel Forum

Arhitektid

Architectural Design Office PLUSS
Indrek Allmann

Sisedisain

Kaire Kemp-Tisler

Asukoht

Narva mnt 1a/Viru väljak 2a, Tallinn

Pindala

14 825m2

Ehitusjärk

Valminud 2005

Klient

AS Merko Ehitus

Fotod

Arhitektuuribüroo PLUSS, Kaido Haagen

Tüpoloogia

Teenindus, Sisearhitektuur

Sildid

Kaasaegne arhitektuur, Hotell, Uus linna piirkond, Spa, Tallinn

Nordic Hotel Forum asub prominentsel kohal vanalinna ja kesklinna vahel. Hoone lihtne ristkülikukujuline vorm seisab populaarse Rotermanni Kvartali serval ning aitab jalakäijaid sinna suunata. Ühtlasi tõstab see hoonestuse tihedust, mis on elujõulise linnalise elurütmi alustalaks.

Tänavapoolne fassaad astub alumise kahe korruse jagu tänavajoonelt tagasi, tekitades hoone ette väikese väljaku. Siseruumi jaotus on ratsionaalne: avalikud alad ja konverentsiruumid asuvad kahel alumisel korrusel ning numbritoad on nende kohal. Lisaks sellele on olulisel kohal ka katusekorrusel asuvad spaa ruumid, kust avanevad vaated keskaegsele vanalinnale.

Hotelli ehituskehand põhineb detailplaneeringul ja tellija soovidel. Tellija soovis klassikalist, rahulikult mõjuvat hoonet, mis mahuks küllalt limiteeritud eelarvesse. Arvestada tuli veel sama detailplaneeringu alusel lahendatud uue hoonega Viru ringi ääres ja sel hetkel täiesti lahendamata alaga hoonest põhja suunas. Eelnevatele asjaoludele tuginedes sai valitud rahulik hoonekehand, mis on liigendatud loetud väiksemate sisselõigetega.

Kuna hoone on kaugelt väga hästi vaadeldav, sai üheks oluliseks arhitektuurseks ideeks hoone fassaadide katmine Eestis toona ainulaadse makroskaalas autorigraafikaga. Selleks sai Eesti parimate noorte disainerite seas läbi viidud konkurss. Suurte vaidluste ja arutelude tulemusel valiti välja Andres Rohtla ja Anne Pikkovi kavand, mis kujutab kaugvaates eesti võsa. Lähedalt silmitseja märkab, et pilt koosneb pindadest, mida liigendavad kõikvõimalikud loomad ja linnud meie metsadest. Samuti ka väikesed tiivulised olendid ühest ilusast unenäost. Antud motiiv ilmneb läbivalt ka hotelli sees, alates sisekujundusest lõpetades firma visiitkaartidega. Identiteet on loodud, anonüümsus kaotatud!