Pärnu Võimla

Arhitektid

Katrin Koov
Siiri Vallner
Heidi Urb
Kaire Nõmm
Kavakava Architects

Asukoht

Kuninga 29, Pärnu

Pindala

1502m2

Ehitusjärk

Valminud 2005

Klient

Pärnu linn

Fotod

Martin Siplane, Kaire Nõmm

Tüpoloogia

Teenindus, Avalikud projektid

Sildid

Sport, Pärnu

Pärnu kesklinna koolide võimla asub Kuninga tänava põhikooli hoovis Koidula pargi ja Vanapargi vahel. Hoone on piisavalt suur, et mahutada kaht täismõõtmetes korvpalliväljakut, abiruume ja riietusruume. Spordisaal on kolme kohaliku kooli ühises kasutuses.

Visuaalselt astub võimla hoone dialoogi kohe kõrval asuva 19. sajandist pärineva punasest tellisest koolimajaga. Spordihoone pea täies ulatuses klaasist fassaad on pööratud koolimaja poole. Majade vahele jääb lihtsale geomeetriale tuginevate detailidega väljak. Kuigi hooned on kumbki mahult sarnased, siis spordihoonel on ümardatud nurkadega hulknurkne põhiplaan, samal ajal on koolihoone plaan klassikaliselt ristkülikukujuline.

Võimla laugete vormidega välisseinad on viimistletud käsitsi valmistatud punaste tellistega, mis viitavad vanale koolimajale, siseruumides domineerib aga haljas betoon. Tellislao vahele jäetud klaasist avad loovad siseseinale diagonaalse päikesevalguses helendava mustri. Samasugune muster kuvatakse pimedal ajal hoone välisküljele, kui põlevad spordisaali tuled.