Rotermanni Linnamajad

Arhitektid

Villem Tomiste
AB Kosmos
Mihkel Tüür
Ott Kadarik

Kutsutud võistlus

2004, 1. koht

Asukoht

Rotermanni Kvartal, Tallinn

Pindala

18 000m2

Ehitusjärk

Valminud 2007

Klient

OÜ Rotermann City

Fotod

Ott Kadarik

Tüpoloogia

Auhinnatud projektid, Äriprojektid, Elamu projektid

Sildid

Korter, Võistlus, Kontor, Elamu, Tallinn

Rotermanni kvartal Tallinna kesklinnas on vana tööstuspiirkond, mida alates 2006. aastast on arendatud moodsaks linnakeskkonnaks. Ala arendaja hindab nii koha ajaloolist konteksti kui ka kaasaegset arhitektuuri.

Arhitektuuribüroo Kosmos projekteeritud neli hoonet, mis on alumiste korruste tasandil ühendatud, olid esimesed uushooned, mis kvartalisse kerkisid. Arhitektide huvi erilisuse, tugeva karakteri ja ajaloolise arhitektuuri leidliku tõlgendamise vastu on määranud kogu ala edasise arengu suuna. Nelja hoone arhitektuur peegeldab loominguliselt minevikku ja suhestub ala tööstuspärandiga, pakkudes sedasi keskkonna ärksale linnalikule elule. Hooned üritavad määratleda linnalikku ja tihedat elamisviisi muidu küllaltki heterogeense, fragmentaarse ja hajusa Tallinna kontekstis. Igal hoonel on oma karakter, kuid üheskoos moodustavad nad selgepiirilise terviku tänu planeeringule ja omanäolisele keskkonnale. 

Suurt tähelepanu on pööratud detailidele. Oranži ja musta värvi majade juures on kasutatud eritellimusel valminud telliseid ning pruun ja valge maja torkavad silma oma ekspressiivse vormiga. Korterid majades on erineva suurusega ning tehnoloogiliste lahenduste ja suurte abipindadega pakuvad need mugavusi ka kõige nõudlikumatele elanikele.