Villa Matka Tee 32

Arhitektid

Martin Aunin
Novarc

Büroo

Novarc

Sisearhitektuur

Mari Koger

Auhinnad

2004: Aasta Puitmaja

Asukohr

Matka Tee 32, Tallinn

pindala

172m2

Ehitusjärk

Valminud 2004

Ehitaja

Lahever Ehitus OÜ

Klient

Eraisik

Fotod

Arne Maasik

Tüpoloogia

Auhinnatud projektid, Elamu projektid, Puitarhitektuur

Sildid

Tallinn, Villa, Puitkonstruktsioon, Võistlus

Mähel asuvat eramut iseloomustab lihtne geomeetriline vorm, eluruumide ja garaaži teineteisest eraldamine, puidu kasutamine nii konstruktsiooni kui ka sise- ja välisviimistluses, looduslikud materjalid ning hubane õhkkond, mille loob oranžikas toon. Hoone paigutub väikesele krundile tiheda hoonestusega linnajaos, kus enamik maju on 1950. aastatel ehitatud viilkatusega tüüpelamud. Iga uustulnukas on seega kentsakas sissetungija, mistõttu tuli uue elamu kujundust pehmendada, et see sulanduks paremini traditsioonilises võtmes projekteeritud naabrite hulka.

Peamine vahend selle saavutamiseks oli esmalt garaaži asetamine tänava äärde, mis loob privaatse puhvertsooni, ning teiseks hoone paigutamine S-tähe kujuliselt, mis jätab ruumi ka väikesele siseõuele. Lisaks tavapärastele eramu juurde kuuluvatele tubadele on ruumiprogrammi lisatud ka töö- ja prooviruum, kuhu muusikutest pererahvas saab mahutada kas või kaks tiibklaverit. Tüüne Skandinaavialiku joonega elumaja demonstreerib, kuidas kõrgekvaliteetset arhitektuuri on  väikese eelarve juures võimalik saavutada nii vormis kui ka teostuses.

Projekt pärjati 2004 Aasta Puitmaja võistlusel auhinnaga ning žürii esimees arhitekt Veljo Kaasik kiitis seda järgnevate sõnadega: ”See elamu näitab, kuidas tulemusi võib oskuslikult saavutada piiratud mahtude ja pragmaatiliste, kliendi poolt ette seatud nõudmiste raamistikus.”