10. nov. 2020

Soovitused Open House Worldwide festivali jälgimiseks

Open House Valencia

14. ja 15. novembril toimub 48-tunnine Open House Worldwide festival, mille raames viiakse jälgijad virtuaalsele ringkäigule ümber maakera. Kogu festival on jaotatud kuude erinevasse blokki: elupinnad, infrastruktuur ja liikuvus, kliimakriis, sotsiaalne elu linnades, avalik ruum, pärand ja disain.

Selleks, et mahukas programmis orienteeruda, on pannud Open House Tallinn kokku iga rubriigi kohta soovituse, kuhu võiks (virtuaalse) külaskäigu kahe päeva jooksul teha.

Avalik ruum
14. novembri hommikul tasub kuulata Open House Athens juhitud vestlust tänavakunstnike vaatest avalikule ruumile.
Neli rahvusvahelist kunstniku Ateenast, Bogotast, Valenciast ja Buenos Airesest räägivad, kuidas linn on neid inspireerinud uute tööde loomiseks.

Kliimakriis
14. novembri pärastlõunal viib Open House Basel vaatajad ekskursioonile kolme erinevasse majja Inglismaal, Belgias ja Austrias, mis kõik on oma disainis võtnud kesksele kohale meie planeedi hoidmise ja võimalikult kestlike lahenduste kasutamise.

Infrastruktuur ja liikuvus
14. novembri õhtul kutsub vaatama filmi Euroopa kõige rohelisemast pealinnast 2019 Open House Oslo. Kuidas muuta inimeste liikumist ning linnaelu nii, et muutused oleksid püsivad? Sellest film kõnelebki. 

Pärand ja disain
15. novembri varahommikul on Open House Tallinna kord ning sammud seatakse Tallinna Linnahalli. Läbi fotograafi ja arhitekti Sander van Heyden’i kaamerasilma jõuab vaatajateni üle maailma Tallinna Linnahalli mastaapne arhitektuur. Van Heyden heidab pilgu nii Tallinna Linnahalli minevikule kui ka potentsiaalsele tulevikule. Tegemist on lühidokumentaali esmaesitlusega.

Sotsiaalne elu linnades
15. novembri pärastlõunal ootab kõiki arhitektuurihuvilisi soe Valencia. Open House Valencia pakub sissevaadet inimeste eludesse imelises Valencia linnas ning püüab vaatajani tuua, kuidas inimesed ennast sealses linnaruumis tunnevad.

Avatud elupinnad
15. novembri õhtul kutsub Open House Worldwide vaatama dokumentaali Kanada Arhitektuurikeskuse poolt, mille fookuses on inimesed, kes elavad tänavatel ning arhitektuuri ja arhitektide roll selle juures. Filmile järgneb ka arutelu filmitegija Daniel Schwartzi ja arhitekti ning organisatsiooni Architects Aware! asutajaga Heather Macey’ga.

Kogu festivali programmi leiad Open House Worldwide kodulehelt.