23. märts 2022

Tallinna Arhitektuuribiennaal 2022 ootab osalema FUTURE FOOD DEAL konkursil

TAB 2022 peakuraatorid Lydia Kallipoliti ja Areti Markopoulou innustavad arhitekte ja disainereid saatma kuraatornäitusele retsepte paremast tarbimise, tootmise ja lagundamise võimalustest.

Konkursiga FUTURE FOOD DEAL otsitakse kokaraamatute ja käsiraamatute kujul vormitud projekte, mis uuriksid, millised uued tavad ja süsteemid võivad tekkida toidu tootmise, tarbimise jaotamise ja lagunemise võrgustikest. FUTURE FOOD DEAL konkursi tulemusi tutvustatakse 2022. aasta Tallinna Arhitektuuribiennaali peanäitusel Eesti Arhitektuurimuuseumis avatud juhendite kujul.

TAB 2022, mille peateema on “Söödav, ehk arhitektuurne ainevahetus”, peakuraatorite Lydia Kallipoliti ja Areti Markopoulou sõnul ootavad nad osalema aktiivselt arhitekte ja disainereid üle kogu maailma lahenduste raamatukogu loomisel. Raamatukogu on mõeldud ühendama disainereid, pakkuma teadmisi või “retsepte” uudsete tavade jaoks ning tõstma teadlikkust toidusüsteemide ja ehitatud süsteemide mõjudest. “See avatud raamatukogu eksponeeritakse TAB 2022 “Söödav, ehk arhitektuurne ainevahetus” raames ning on vabalt jagatav disainiringkondadega erinevatest riikidest,” lisasid kuraatorid.

Future Food Deal otsib projekte ja ideid, mis käsitlevad ühte või mitut järgmistest kategooriatest: talu ja linn; linnafarmist taldrikule; söö palju jaksad; ära söödud; toidu õiglus. Konkurss on interdistsiplinaarne ja avatud üksikisikutele, kollektiividele ja institutsioonidele, kes soovivad pakkuda ettepanekud, mis kujundavad ümber toidusüsteemide ning hoonete ja linnade ülesehituse seosed. Töö võib ulatuda praktilistest ettepanekutest kuni visioonikate projektideni, mis fantaseerivad käsiraamatute ja juhiste kujul ette kauget tulevikku.

Tööde esitamise tähtaeg on 13. mai 2022. Täpsemat infot esitamistingimuste kohta ja täielikku lühikirjeldust vaata TAB 2022 veebist: https://2022.tab.ee/futurefooddeal/

Kontakt
Anna Lindpere
anna.lindpere@arhitektuurikeskus.ee 
TAB 2022 produtsent / kommunikatsioonijuht