05. okt. 2021

Uue-Raadi Linnafoorum otsib uusasumitele tulevikku

Raadi asum, foto Timo Arbeiter

Eesti Arhitektuurikeskus ja Tartu vald otsivad 6.-7. oktoobril Linnafoorumil ekspertidega lahendusi Raadist kaasaegse vallakeskuse kujundamiseks.

“Raadi on unikaalne, uusarendustest suuresti puutumata asukoht kahekümne minutilise jalutuskäigu kaugusel Tartu raekojast,” selgitas arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg. “Võime sel lasta areneda isevooluteed ja saada linna äärde veel ühe uus-lasnamäe, aga võime ka parimate teadmiste järgi juhtida uue ja kaasaegse vallasüdame sündi. Tartu vald soovib teha viimast ja Linnafoorumil otsime selleks parimat lahendust.”

Vastuseid otsitakse muuhulgas järgmistele küsimustele:

  • Kuidas luua Raadil uus funktsionaalne asum, mis Tartu valla loomuliku keskusena tugevdaks valla identiteeti?

  • Kuidas tagada endise Raadi endise lennuvälja taristu väärikat säilitamist võimaldades piirkonna arendamist?

  • Kuidas uus asum siduda Tartu linnaga ning millist rolli ta peaks kandma suure Tartu kontekstis?

  • Kuidas Raadil luua kvaliteetne inimsõbralik keskkond vältides varasemalt valglinnastunud asumite tüüpilisi probleeme (autokeskne linnaruum, puudulik taristu, nõrk koha identiteet jne)?

Linnafoorumi kaaskorraldaja on Tartu vald, lisaks ekspertidele on kutsutud ka valla ja kohalike asumite esindajad, kinnisvaraomanikud ning arendajad. Nii avaettekanded kui tulemuste tutvustamine on aga avatud kõigile huvilistele, eriti teretulnud on kohaliku elanikud, linnaruumihuvilised ning Raadi piirkonna maaomanikud.

Linnafoorumi arutelude-töögruppide tulemused on sisendiks Tartu valla edasistele tegevustele ja otsuste langetamisele.

AJAKAVA

Kolmapäev, 6. oktoober
09.00-13.00 ERMi Jakob Hurda saalis. Avalik üritus: Avaseminar – kohalikud ja väliseksperdid tutvustavad Eesti Rahva Muuseumis võimalusi ja parimaid kogemusi inimsõbralike uusasumite loomiseks valglinnastuvas ühiskonnas. Ülekanne seminarist on vaadatav ka Eesti Arhitektuurikeskuse Facebooki lehel. Avaseminari FB üritus: https://fb.me/e/1N5HnSGUK
13.00-14.00 Jalutuskäik piirkonnas
15.00-19.00 Töögruppide sessioon

Neljapäev, 7. oktoober
09.00-17.00 Töögruppide sessioon
17.00-19.00 ERMi Jakob Hurda saalis. Avalik üritus: Töögruppide tulemuste esitlemine. Ülekanne on vaadatav ka Eesti Arhitektuurikeskuse Facebooki lehel. Töögruppide esitluste FB üritus: https://fb.me/e/1acJr2fdO