20. jaan. 2021

Veneetsia arhitektuuribiennaali raamat “Plats! väärikas kahanemine” müügil Arhitektuurimuuseumi veebipoes

Foto: Rasmus Jurkatam

Veneetsia Arhitektuuribiennaali kataloog “Plats! väärikas kahanemine” käsitleb meetmeid avaliku ruumi taaselustamiseks kahaneva elanikkonnaga linnades. Kataloogi saab osta ka Eesti Arhitektuurimuuseumi veebist.

Kataloogi artiklid uurivad kahanemist Euroopa ja Eesti kontekstis ning arhitektuurseid võtteid selle negatiivse mõju vähendamiseks. Samuti annab kataloog ülevaate kaheksa Eesti linna keskväljakutest või peatänavatest, mis valmisid 2018-2020 aastatel EV 100 programmi “Hea Avalik Ruum” raames. Kuigi kataloog on mõeldud eeskätt täiendama Eesti ekspositsiooni XVII Veneetsia Arhitektuuribiennaalil, võib seda käsitleda kui toetavat materjali, mis inspireeriks ka teiste linnade strateegilist lähenemist avaliku ruumiga tegelemisel.

Koostajad Kalle Vellevoog, Iiŕi Tintera, Garri Raagmaa
Toimetaja Triin Ojari
Väljaandja Eesti Arhitektuurikeskus, maht 273 lk.
Väljaandmist toetasid Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Rahandusministeerium, Rakvere Linnavalitsus, Rapla Vallavalitsus, Võru Linnavalitsus, Valga Vallavalitsus, Elva Vallavalitsus, Põlva Vallavalitsus, Saaremaa Vallavalitsus, Tõrva Vallavalitsus, Balti Kultuurifond