08. juuni 2020

Wood Works: rahvusvaheline ideekonkurss kuraatormeeskonna leidmiseks

Eesti Arhitektide Liit, Eesti Arhitektuurikeskus ja Iiri Arhitektuuri Sihtasutus kuulutavad välja rahvusvahelise ideekonkurssi, mille eesmärk on leida kuraatormeeskond Wood Works rändnäitusele, töötubadele ja kataloogile.

Wood Works on Eesti ja Iirimaa puitarhitektuuri fookusega koostööprojekt, mille raames korraldatavate töötubade tulemusel valmib rändnäitus, mida eksponeeritakse Eestis (Tallinnas), Iirimaal ja teistes välisriikides. Wood Works eesmärk on tutvustada puidu kasutamist tänapäevases arhitektuuris ning tuua esile uuenduslikke lahendusi puitarhitektuuris. Wood Works toetab teadmiste-kogemuste vahetamist Eesti ja Iirimaa arhitektide vahel ning aitab luua uusi koostöövõimalusi nii arhitektide, inseneride kui ka puidutootjatega.

Rahvusvahelisel ideekonkursile ootame osalema kuraatorimeeskondasid, kes suudavad võrdselt tutvustada nii Eesti kui ka Iirimaa arhitektuurikultuuri.

Tööde kirjaliku esitamise tähtaeg on 28. augustil 2020 kell 14:00 Eesti aja järgi, +2GMT.
Võistlustingimused on allalaetavad SIIN.

Wood Works infotund toimus 18. juunil kell 15.00 Eesti aja järgi Zoom keskkonnas, +2GMT.

Infotunnis esitatud materjal asub SIIN

Jooksvad küsimused-vastused on leitavad SIIN

Nõuanded kaaskuuraatori-partneri leidmiseks:
1. Iirimaa arhitektide kontakte võite leida:

2. Kui neilt lehtedelt ei leidnud sobivad partnerit, siis palun täitke Google vorm: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsgif7oVPkO7PZVKePkIugkWuqgNeExR5qts8r_yMw_nE-pA/viewform
Pärast vormi täitmist saadame teile liigipääsu kontaktidele, kes on samuti projektist huvitatud ja otsivad endale kaaskuraatorit

Küsimused ja täiendav info
kadri.laar@arhliit.ee
Küsimustele vastab Wood Works kuraatorivõistluse žürii.

Wood Works-i kaasrahastatakse „PuuExpo“ projekti nr EU52724 Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.