10. nov. 2020

Wood Works töötoa avalikud loengud “Artefacts of Exchange” 18. ja 19. novembril

Foto: Aet Ader

Sellel kolmapäeval ja neljapäeval saavad Eesti arhitektid ning puidust huvitatud eksperdid osaleda Zoom keskkonna vahendusel Wood Works projekti näituse „Mu maja pole puudest, mis kasvavad kodu taga metsas“rahvusvaheliste ja kodumaiste tipparhitektide loengutel.

Kuraatormeeskond, kuhu kuuluvad Helmi Marie Langsepp, Mari Möldre ja Aet Ader b210 arhitektuuribüroost ning John Walsh Iirimaal tegutsevast Alder Arhitects büroost on kaasanud arhitekte, arhitektuuribüroosid ning kriitikuid nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

Kahe päeva jooksul teevad ettekanded nimekad tegijad: Wrkshop, Robert Bourke Architects, Hannigan Cooke Architects, OGU Architects, Joseph Mackey Architects, Peeter Pere Arhitektid, Paco Ulman & Kaja Pae, Ruumiringlus, Renee Puusepp (Creatomus), Hannes Praks & Henri Papson & Maria Helena Luiga, Eik Hermann, Maarja Helena Meriste, Bucholz McEvoy Architects, Grafton Architects, PART Architects (Siim Tuksam and Sille Pihlak), Dr Conan O’Ceallaigh, Tsenter – Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus, Welement, Timbeter.

Loodava näituse „Mu maja pole puudest, mis kasvavad kodu taga metsas“ kutsuvad kuraatorid uurima tänast puitarhitektuuri ja -tööstuse olukorda ning küsivad, mis on üldistuse, standardiseerimisprotsesside piirangud ja võimalused? Kas uued tehnoloogiad ja tööstuslik tootmine võimaldavad luua ainulaadsemat arhitektuuri? Samu teemasid uuritakse ka kahe päeva vältel toimuvatel loengutel.

Eesti ja Iirimaa koostööprojekt saab katsepinnaks, kus oluline on vahemaa kahe riigi vahel. Materjalirände kaudu uuritakse normide võimalusi ja võimatusi. Eesti Arhitektuurikeskuse, Eesti Arhitektide Liidu ja Iiri Arhitektuurifondi korraldatud kuraatorvõistluse “Wood Works” tulemusena valmib rändnäitus, mida eksponeeritakse kevadel Eestis (Tallinnas), Iirimaal ja teistes välisriikides.

Loengutele eelnevad mõlemal päeval arhitektidele ja valdkonna professionaalidele mõeldud töötoad.

Registreeru üritusele siin.

“Wood Works”-i kaasrahastatakse „PuuExpo“ projekti nr EU52724 Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.