NOA Restoran

Arhitekt

KAMP Architects

Asukoht

Ranna tee 3, Tallinn

Pindala

500 m2

Ehitusjärk

Valminud 2014

Klient

Eraisik

Fotod

Terje Ugandi

Tüpoloogia

Äriprojektid

Sildid

Tallinn, Restoran

Tallinna lahele ja vanalinnale avaneva vaatega NOA restoran on üks parimaid keskkondi nii Eesti kaasaegse kokakunsti kui ka arhitektuuri nautimiseks. Restoranil on omapärane põhjala touch, ning see sobib üheaegselt nii privaatsete perekondlike kui ka suuremate tähistamiste läbiviimiseks.

NOA restorani arhitektuur kutsub esile tugevaid emotsioone tänu ruumilisele ja visuaalsele kontrastile, mis moodustavad eklektika kiuste toimiva terviku. Tänavafassaad on kujundatud kinnisena, samas lõunafassaad avaneb Tallinna lahele, mille kohal kõrgub vanalinna siluett. Tänu sellisele lahendusele pakub restoranihoone külastajale võimalust unustada tänavate saginat täis argipäev ning keskenduda olulisele: maalilisele vaatele ja maitsvale toidule.

Hoone vormis prevaleerivad lainetavad ja ümarad vormid. Välisviimistluses kasutatud tumeda laudisega vastandumiseks on siseruumides kasutatud heledat puitu ja värvilist mööblit. NOA restoran on arhitektuurne rätsepaülikond toitlustusasutusele, mis on pikalt olnud üks Eesti parimaid. Restoran on lisaks kulinaarsele tunnustusele saanud ka arhitektuurset tähelepanu: hoone oli üks 2015. aasta Mies van der Rohe auhinna nominente.