06. sept. 2022

TABi raames toimub neljapäeval, 8. septembril rahvusvaheline puidukonverents

Tallinna Arhitektuuribiennaal 2022 ning Eesti Arhitektuurikeskus kutsuvad osalema seminaril „Mu maja pole puudest, mis kasvavad kodu taga metsas“, mis leiab aset 8. septembril kell 16.00–18.00 Kopli 93 kogukonnakeskuses.

Seminaril ühendavad jõud samanimelise eesti-iiri ühisnäituse osalised ja partnerid, et seltsis rääkida koostööst, arhitektuuriloome hetkeseisust ning puidust kui materjalist.

Lisaks seminarile on kõik külalised oodatud ka näituse avamisele Põhjala tehase Sepikoja galeriis kell 18.30.

Konverentsi kava

15.45 Tervituskohv
16.00 Avasõnad Raul Järg, Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja & Nathalie Weadick, Iiri Arhitektuurifondi juhataja
16.20 Ruumiringlus & Hannigan Cooke
16.30 Stuudio Kuidas
16.40 OGU Architects
16.50 Paco Ulman / Kajar Pae
17.00 Joseph Mackey Architects
17.10 Robert Bourke Architects & Creatomus Solutions
17.20 Wrkshop
17.30 Peeter Pere Architects
17.40 Arutelu
18.00 Konverentsi lõpp & jalutuskäik Põhjala tehasesse
18.30 Näituse avamine (Sepikoja galerii, Põhjala tehas (Marati 5)

Puit kui looduslik ehitusmaterjal sisaldab unikaalset rikkust, mida mõjutavad paljud tegurid, sealhulgas kliima ja topograafia. Olenemata sellest, kas ehitusplats asub metsa kõrval või mitte, on ehituses kasutatav puit läbinud tööstusliku otsustusprotsessi, mis dikteerib selle lõplikud füüsikalised omadused. Selle tõlkimise käigus, kus puitu käsitletakse sageli sarnaselt teiste elutute materjalidega, ohverdatakse puu ainulaadsus transporditavuse, struktuurilise järjepidevuse ja kasutatavuse nimel.

Projekt uurib puidu muunduvat elutsüklit alates saagimisest kuni transpordi ja standardiseerimiseni, kasutamisele ehituses ning demonteerimisele võimaliku taaskasutamise eesmärgil. Näituse ülesandeks on avastada puidu unikaalseid omadusi ning otsida vastust küsimusele, mida tööstus ja ehitus saavad õppida ja kuidas kujuneda lähtuvalt materjalispetsiifilistest omadustest.

Kuraatorid: Aet AderHelmi Marie Langsepp ja Mari Möldre (b210 Architects) ning St John Walsh (Alder Architects). Näitus ja seminar on Eesti ja Iirimaa vahelise loomingulise algatuse “Wood Works” tulemus.

Nii seminar kui ka näitus on Eesti Arhitektide Liidu koostöös Eesti Arhitektuurikeskuse ja Iiri Arhitektuurifondiga algatatud Wood Works loomingulise vahetusprogrammi tulemus. Projekti toetab Euroopa Komisjoni Euroopa Regionaalarengu Fond EAS-i kaudu, täiendavalt toetavad Iirimaa KunstinõukoguEesti KultuurkapitalEnterprise Ireland ning toetus näituse TABile toomiseks pärineb Culture Irelandilt.

Auhinnatud näitusest saab lähemalt lugeda SIIT.

Rohkem infot

Kevin Loigu
Eesti Arhitektuurikeskuse kommunikatsioonispetsialist
kevin@arhitektuurikeskus.ee
+3725232627