Open House Tartu

Foto: Karolin Linamäe.

Open House Tartu on Open House Tallinna satelliitüritus, mis toimus esimest korda 20. ja 21. aprillil 2024. Projekt kutsus avastama Tartu linnaruumi ning tutvuma sealse arhitektuuri ja hoonete ajalooga. Ühe nädalavahetuse vältav üritus avas ligi 30 avaliku hoone, eramu, kultuuri- ja haridusobjekti ning põnevama kontori- ja tootmishoone uksed. Open House Tartu kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Open House Tartut külastas 2024 aprillis 3722 inimest! 

Open House Tartu andis külastajatele hea võimaluse siseneda hoonetesse ja ruumidesse, mis tavapäraselt on avalikkusele suletud või mille ligipääs on piiratud. Sündmusel oli tähtis roll ka vabatahtlikel, keda oli üle 120 ettevõtliku ja aktiivse inimese.

Programm pakkus ekskursioone erinevate huvidega ja eri vanuses külastajatele ning jagunes hoonete asukohast, teemast ja ajaloost lähtuvalt. Hoonete külastused tegid eriliseks ekskursioonid, mille tutvustuste koostamisse panustasid hoonega lähedalt seotud inimesed – nii arhitektid, ajaloolased, elanikud, rentnikud kui haldajad. 

Kui käisid Open House Tartu 2024 tuuridel, siis palun anna tegijatele ka tagasisidet!

Sündmuse galerii on nähtav SIIN.

 

Sündmust korraldas Eesti Arhitektuurikeskus, kes on olnud mitmetele laiemat avalikkust kaasanud arhitektuuri ja linnaruumi teemasid puudutavatele sündmuste (Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti paviljon, Tallinna Arhitektuuribiennaal, Tallinna Peatänav, Välkloengud) läbiviijaks. Tulevikku vaatavalt tegeleb Eesti Arhitektuurikeskus aga kestliku arhitektuuri ning sellega seonduvate ringsete ehitustehnoloogiate uurimise ja propageerimisega.