Open House Tartu

Open House Tartu on Open House Tallinna satelliitüritus, mis toimub esimest korda 20. ja 21. aprillil 2024. Projekt kutsub avastama Tartu linnaruumi ning tutvuma siinse arhitektuuri ja hoonete ajalooga. Ühe nädalavahetuse vältav üritus avab ligi 30 avaliku hoone, eramu, ehitusjärgus oleva objekti ning põnevama kontori- ja tootmishoone uksed.

Open House Tartu annab külastajatele hea võimaluse siseneda hoonetesse ja ruumidesse, mis tavapäraselt on avalikkusele suletud.

Programm pakub ekskursioone erinevate huvidega ja eri vanuses külastajatele ning jaguneb hoonete asukohast, teemast ja ajaloost lähtuvalt. Hoonete külastused teevad eriliseks ekskursioonid, mille tutvustuste koostamisse panustavad hoonega lähedalt seotud inimesed – nii arhitektid, ajaloolased, elanikud, rentnikud kui haldajad. 

 

Sündmust korraldab Eesti Arhitektuurikeskus, kes on olnud mitmetele laiemat avalikkust kaasanud arhitektuuri ja linnaruumi teemasid puudutavatele sündmuste (Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti paviljon, Tallinna Arhitektuuribiennaal, Tallinna Peatänav, Välkloengud) läbiviijaks.