14. mai 2021

Veebisaade „SPACE ME UP: borderless living“ tutvustab Eesti näitust Veneetsia arhitektuuribiennalil

Regenerative destruction

Veneetsia arhitektuuribiennali avamisega seoses  on kuue riigi – Eesti, Läti, Leedu, Šveitsi, Suurbritannia ja Soome – koostöös valminud  veebisaade SPACE ME UP: borderless living, mis toob publiku ette riikiekspositsioonide videotutvustused ja kuraatorite vestlusringi.

https://www.youtube.com/watch?v=aH8dzkL6oqs&t=42s&ab_channel=estarchitectureestarchitecture

Kas 21. sajandi arhitekt on lisaks psühholoog, sotsioloog ja kosmoseteadlane? Milline on arhitekti roll ühise elamisruumi kujundamisel ning kuidas arhitektid saavad panustada üleilmsete kriiside lahendamisse. Lähtuvalt Hashim Sarkise kureeritud biennaali peateemast „How we will live together?” on arutelu keskmes inimene ja viisid, kuidas me saame koos elada.

Oma mõtteid arhitekti rolli teemadel jagavad paviljonide kuraatorid Jiri Tintera (Eesti), Jan Boelen (Leedu), Philip Tidwell (Soome), Manijeh Verghese ja Madeleine Kessler (Suurbritannia), Elīna Lībiete (Läti) ja Mounir Ayoub (Šveits).Vestlust modereerib Neeme Raud ja saate toimetas Merle Karro-Kalberg.

Saadet saab vaatada ka digiplatvormilt biennalepavilions.com, mis koondab infot rahvuspaviljonide näituste kohta ning kus saab osa avasündmustest ja vestlustest.